Podzespoły

Snapdragon 830 potwierdzony... przez Microsoft

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że procesor Snapdragon 830 znajduje się już w produkcji.

Na rynku pojawiło się kilka smartfonów z procesorem Qualcomm Snapdragon 820. Oczywistym jest, że producent pracuje już (albo przynajmniej się do tego przymierza) nad kolejnym ze swoich topowych układów. Oficjalnie jeszcze tego jednak nie potwierdził, więc wyręczyć postanowił go Microsoft.

Zaktualizowane zostały ostatnio wymagania sprzętowe systemu Windows 10 Mobile. Wśród najciekawszych zapisów znalazły się te mówiące o kompatybilnych procesorach, gdzie udało się dostrzec wzmiankę o MSM 8998. Jest to nic innego jak kodowa nazwa układu Qualcomm Snapdragon 830.

Snapdragon 830 Microsoft przeciek

Trudno mówić o wielkim zaskoczeniu, jednocześnie nie jest powiedziane, że Qualcomm Snapdragon 830 zostanie szybko ogłoszony oficjalnie. Tak czy inaczej wygląda na to, że kolejne flagowce z mobilnymi okienkami pracować będą w oparciu o ten właśnie układ. To też nikogo dziwić nie powinno. Lumia 950 oraz Lumia 950 XL napędzane są przez odpowiednio Qualcomm Snapdragon 808 oraz Qualcomm Snapdragon 810.

Być może wkrótce dowiemy się o nowym procesorze czegoś więcej, ponieważ obecnie jego parametry to spora zagadka. Nie jest wykluczone, że Qualcomm Snapdragon 830 wykonany będzie w 10nm procesie technologicznym.

Źródło: nextpowerup, phonearena

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kakagonzalez
    0
    Mam proste pytanie: skad wiecie, ze ow procesor bedzie sie nazywal s830?