• benchmark.pl
 • Foto
 • Sony A7s chwali się superczułością w trybie filmowym (wideo)
Foto

Sony A7s chwali się superczułością w trybie filmowym (wideo)

przeczytasz w 1 min.

Demonstracyjne wideo pokazuje jak wygląda film nagrany z ISO 1600, 102400, a także maksymalną czułością 409600.

W ostatnich dniach informacje na temat najnowszego systemowego kompaktu Sony A7s nie schodziły z czołówek serwisów poświęconych filmowaniu. Sony z premierą trafiło w dobry moment, bo i nie było ostatnio innych zapierających dech w piersiach premier, a na dodatek na targach NAB firma mogła pochwalić się swoim produktem. Na profilu YouTube Sony już w dniu premiery pokazało majestatyczne wideo, które pokazuje możliwości trybu 4K. Jednak dopiero prezentacja wysokiego ISO i dynamiki obrazu jest tym, na co czekaliśmy. Film zrealizowany został z pomocą obiektywu Sony 16-35 mm f/2,8 i aparatu Sony A7S filmującego scenkę wędzenia rybek, z coraz to wyższym ISO ustawionym w menu aparatu. Podczas rejestracji wykorzystano profil obrazu SLog-2 dla reprezentacji rozpiętości tonalnej sceny.

Powyższy film to oczywiście demonstracja firmowa. Jak wygląda demonstracja nieco bardziej subiektywna? Jej autorem jest Den Lennie, ekspert w dziedzienie produktów Sony, który pracował również podczas nagrywania oficjalnego klipu (zdjęcie na wstępie tekstu). Po powrocie z Japonii nagrał on krótki klip w prawie niczym nieoświetlonym pokoju w Las Vegas.

Sony A7s demonstracja ISO Las Vegas

Po obejrzeniu tych filmów warto zadać sobie pytanie. Ile bylibyśmy skłonni zapłacić za takie zachowanie aparatu podczas filmowania przy wysokim ISO? Oferty przedsprzedażowe zaczęły się już pojawiać, ale podawane przez różne źródła ceny na razie mają dość dużą rozpiętość by uznać je za ostateczne. Są oferty za niespełna 1900 euro, a także zapowiedz cen 2500 funtów, czyli znacznie wyższych, które plasują Sony A7s w segmencie aparatów za ponad 12000 złotych. Niezależnie od tego czy będzie nas stać czy nie na taki aparat-kamerę, możemy być pewni jednego. W technologiach sensorów jest jeszcze bardzo szerokie pole do popisu.

Sony FE 28-135 mm f/4
Sony pracuje również nad dedykowanym A7s obiektywem z silnikiem zooma. Będzie on mógł pochwalić się zakresem ogniskowych od 28 do 135 mm i jasnością f/4.  

Źródło: fstopacademy, sonyalpharumours, foto: Den Lennie

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michur
  -1
  Na filmiku "kliknij warto obejrzeć" zabrakło jeszcze tylko ujęcia noktowizora.
  • avatar
   Q'bot
   -14
   I czym tu się chwalić? na 1600 ISO video szumi już w sposób nieakceptowalny... wszystkie wyższe czułości szumią tak samo...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Heh ale przedzial od 1600 ISO gdzie widac tylko blask ogniska do prawie 410000 prawie jak w dzien calkiem niezle ale chyba jeszcze troche za malo jasny ten obraz.
    • avatar
     scoobydoo19911
     0
     Jestem pod ogromnym wrażeniem. chętnie bym się w coś takiego zaopatrzył. przy stosunkowo dużym iso nie widać żadnych pierdów matrycy. moja stara minolta nawet 1/10 tej światłoczułości nie ma :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wow. Jest moc.