Smartfony

Sony Xperia XZ Premium najlepszym smartfonem targów MWC 2017

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Sony ma powody do radości. Xperia XZ Premium zgarnęła najcenniejszą nagrodę przyznawaną na targach MWC.

Sony to jeden z tych producentów, którzy potraktowali targi MWC 2017 bardzo poważnie. Japończycy pokusili się o kilka wartych uwagi premier. Zaprezentowana została między innymi Xperia XZ Premium, który bardzo szybko została doceniona.

Organizacja GSMA uznała, iż to właśnie Xperia XZ Premium zasłużyła na miano najlepszego smartfona MWC 2017 i taką też nagrodę wręczyło przedstawicielom producenta. Z racji charakteru imprezy w Barcelonie, mówimy tutaj o jednym z najważniejszych wyróżnień, które Sony zapewne wykorzysta marketingowo.

Sony Xperia XZ Premium
Tsutomu Sato, Director of Global Product Marketing w Sony Mobile z nagrodą i samym smartfonem

Oczywiście nie każdy musi się z takim akurat wyborem zgadzać. Wprawdzie Sony wciąż ani trochę nie zmienia stylistyki, ale już specyfikacja omawianego modelu robi wrażenie. I nie chodzi tu w największym stopniu o 5.5-calowy ekran 4K, ponieważ na taką rozdzielczość Sony już kiedyś postawiło, ale bardziej o wsparcie HDR, kamerę Motion Eye pozwalającą na nagrywanie i odtwarzanie wideo super slow motion, a zwłaszcza procesor Qualcomm Snapdragon 835. Xperia XZ Premium to pierwszy smartfon z tym układem.

Przypominamy, że Xperia XZ Premium zadebiutuje w sprzedaży na wiosnę. Smartfon oferowany będzie w dwóch kolorach - Świetlisty Chrom oraz Głęboka Czerń.

Źródło: AnandTech, gsmarena

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  x7nofate3
  Co za ogromne ramki u tego przyciski ekranowe, spokojnie można by tam zmieścić ekran 6cali, Sony to syf
  -5
 • avatar
  pablo11
  835 ok. Mam nadzieje że Qualcomm nie spaprał tym razem roboty i to nie jest przenośny grzejnik.
  Kamera z Slow motion. To coś naprawdę nowego, o ile chodzi o tą technologię Sony, która miała oferować gigantyczne ilości FPSów. Martwi mnie natomiast, czy oprogramowanie aparatu będzie sobie radziło dobrze. Sony ma najlepsze mobilne matryce, ale nie zawsze potrafił to wykorzystać.
  Nie ma informacji o baterii, a to ważne informacja. I informacji o cenie. Bo z baterią Sony już tak nie świeci naprzeciw konkurencji. A to była ważna karta przetargowa, bez której mimo iż telefony był na topowych układach, zwykle były średniakami. A Sony potrafi w momencie premiery wycenić swoje telefony drożej niż konkurencja(więc musi coś w zamian oferować).