Mobile

Android 4.4 KitKat zmierza na 4 kolejne urządzenia Sony

z dnia 18-04-2014
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Od jakiegoś czasu Sony bardzo konsekwentnie dostarcza aktualizacje do swoich smartfonów.

Android 4.4 KitKat Sony

Od jakiegoś czasu Sony bardzo konsekwentnie dostarcza aktualizacje do swoich smartfonów. Obecnie dotyczy to Androida 4.4 KitKat, który na niektórych urządzeniach japońskiego producenta już się pojawił, a na kolejne zawita wkrótce.

Najnowsza wersja systemu rozwijanego przez Google w pierwszej kolejności trafiła naturalnie na najwydajniejsze smartfony producenta, a więc Xperię Z Ultra, Xperię Z1 oraz Xperię Z1 Compact. W tych przypadkach proces wdrażania aktualizacji rozpoczął się jeszcze w marcu, ale jednocześnie zapowiedziano wtedy, że za jakiś czas podobny los spotka kolejne urządzenia.

Teraz wiemy już nieco więcej, ponieważ Sony ogłosiło, które smartfony jako kolejne otrzymają Androida 4.4 KitKat. Aktualizacji spodziewać mogą się teraz właściciele Xperii Z, Xperii ZL oraz Xperii ZR. Dlaczego w tytule wspomnieliśmy o 4 urządzeniach? Nowszej wersji systemu doczeka się bowiem także Xperia Tablet Z.

Aktualizacja udostępniona zostanie w maju. Tradycyjnie w przypadku Sony nowa wersja systemu nie będzie osamotniona. Pojawią się też usprawnione wersje kilku aplikacji oraz obsługa Xperia Themes.

Źródło: gsmarena, androidissimo

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A u Samsunga na początku roku wieść gminna głosiła aktualizację do 4.4. Na S4 mini jak nie było aktualizacji tak nie ma. Stawiam na okolice wrześnie.

  Powodzenia użytkownikom Sony :)
 • avatar
  Samsung znowu tylko obiecuje a nie daje :(
 • avatar
  Dziwne że zabrakło Sony Xperia Z1 Compact.. przecież to flagowiec! A może już ma 4.4, a ja jestem niedoinformowany ?
  -10
 • avatar
  Nie polecam 4.4 :/ przynajmniej w 4.3 mogłem spokojnie zmieniać zawartość karty pamięci jak np: połączyć się z serverm FTP i zaciągnąć dane w dowolne miejsce na karcie. połączyć się przez SSH czy SCP. cokolwiek bliżej developerki na 4.4 jest tragiczne :/
 • avatar
  Ja na swojego Soniaka się nie doczekam kitkata :D
 • avatar
  A ja czekam na Androida 4.4.x dla mojej Xperii SP :)
 • avatar
  To się nie doczekasz ;)
 • avatar
  Wreszcie :D Już myślałem że do tego nie dojdzie... :D