• benchmark.pl
 • Gry
 • South Park: The Stick of Truth ocenzurowane - twórcy oryginalnie protestują
Gry

South Park: The Stick of Truth ocenzurowane - twórcy oryginalnie protestują

przeczytasz w 1 min.

Gra studia Obsidian Entertainment trafi do sprzedaży jako produkt przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia. Mimo tego usunięto niektóre elementy.

South Park: The Stick of Truth gra cenzura

Chociaż South Park: The Stick of Truth oferować będzie grafikę rodem z filmów animowanych, to raczej nie polecamy tej gry jako prezentu dla najmłodszych graczy. Prezentowane w niej treści nadawać będą się jedynie dla starszych, a i to nie jest do końca trafne stwierdzenie.

Gra studia Obsidian Entertainment trafi do sprzedaży jako produkt przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia. Mimo tego zdecydowano, iż trzeba usunąć z niej kilka elementów. Cenzura nie dziwi na rynku australijskim czy niemieckim, ale okazało się, że cała Europa dostanie nieco uszczuplony produkt, przynajmniej w wersjach konsolowych - na PC gra pozostać ma niezmieniona.

Zdecydowano się pozbyć fragmentów przedstawiających aborcję oraz tych momentów, w których wykorzystywana miała być sonda analna. Decyzję taką podjął Ubisoft - wydawca gry.

Twórcy natomiast postanowili umieścić w miejscu wyciętych scen obrazek wieszczący kolejną "porażkę Europy". Nie jest on bezpodstawny, ponieważ na rynku amerykańskim gra pojawi się w takiej wersji, w jakiej pierwotnie powstała. Grafika może jednak wprowadzać w błąd, ponieważ wiele osób pomyśli zapewne, iż za cenzurą stoi jakaś z unijnych instytucji, co nie jest prawdą.

South Park: The Stick of Truth gra cenzura obrazek

Przypominamy, iż premiera europejska premiera South Park: The Stick of Truth zaplanowana została na 6 marca. Gra dostępna będzie w wersji na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Źródło: digitaltrends, videogamer

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  saser
  27
  Jak ja nie lubię tych socjalistów/komunistów z Unii Europejskiej. Jestem dorosły i odpowiedzialny za siebie, więc dlaczego ktoś zza biurka urzędniczego ma mi dyktować co jest dla mnie dobre a co nie!
  Normalnie Orwellowski "Rok 1984"...
  • avatar
   raffal81
   11
   Ha straci cały urok po ocenzurowaniu.
   • avatar
    Konto usunięte
    6
    Gry typu Postal powinny wrócić :(
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     To Ubisoft ocenzurował grę, w UE nie ma urzędu który by wpływał na zawartość np. gry. Jest PEGI które tylko przyznaje kategorie wiekowe. Wyjątkiem są Niemcy którzy mają swoje Bundesprüfstelle für jugendgefährdende Medien. (Federal Department for Media Harmful to Young Persons).
     • avatar
      Balrogos
      4
      Nie rozumiem w TV i internecie mozna pokazywac egzekucje, ludzi wsadzajacych sobie sloik w dupe ktory im peka pożeraczy gówna z kubka itp ale gra to nie bo to zło i bedzie uczyć 20 paro letnich ludzi złych zachowań...

      Badania byly przeprowadzone były to że gram w BF4 coda nie powoduje wzrostu agresji raczej przeciwnie i nie nie biegam z kalaszem i nie strzelam do ludzi.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Jak można cenzurować South Park, ja sie pytam JAK ???!!!

       GBTPB
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        Czyli każde wydanie w wersji na PC nie będzie ocenzurowane ?
        • avatar
         DyndaS
         1
         Motyw bardzo fajny lecz obawiam się że sam gameplay może okazać się toporny. Trzeba poczekać na recenzje i wtedy zdecydować.
         • avatar
          Sir R
          0
          Ciekawe jak będzie z wersją PC. Jedna z ciekawszych premier tego roku.
          • avatar
           Virtus
           0
           Znam większe porażki Europy :+)
           • avatar
            mat9v
            0
            Dajcie spokój, następna akcja reklamowa Ubisoftu.