Gry

Na Steam można już zamieszczać recenzje gier

przeczytasz w 1 min.

Idea nowego pomysłu jest oczywiście bardzo prosta, ponieważ wedle zapowiedzi producenta ma to pomóc graczom w podjęciu decyzji o zakupie.

Steam recenzje gier

Platformy cyfrowej dystrybucji gier cieszą się coraz większą popularnością. Tą najbardziej znaną jest chyba Steam, na którym pojawiła się teraz zupełnie nowa sekcja - Recenzje Steam.

Chociaż obecnie usługa ta oferowana jest w wersji beta, to i tak korzystać może z niej każdy zainteresowany. Idea nowego pomysłu jest oczywiście bardzo prosta, ponieważ wedle zapowiedzi producenta ma to pomóc graczom w podjęciu decyzji o zakupie.

"Teraz łatwo zobaczyć można przed zakupem, co inni użytkownicy Steam myślą o danym produkcie. Dzięki sekcji Recenzje Steam możesz przeglądać opinie, które inni uznali za pomocne, lub napisać własną recenzję tytułu, w który grałeś."

Recenzję napisać będzie można w dowolnym języku. Na chwilę obecną oceniane będą one jedynie popularnymi kciukami w górę i w dół, ale być może z czasem pojawi się jakaś skala ocen. Warto dodać, że te recenzje, które uznane zostaną za najbardziej wartościowe będą miały szansę pojawić się przy karcie gry.

Valve chce, by umieszczane recenzje były jak najbardziej wiarygodne i dlatego też, aby poddać ocenie jakąkolwiek grę, trzeba będzie najpierw rzeczywiście ją wypróbować. Czytający będą nawet widzieli, ile czasu recenzujący spędził przy danym tytule.

Co sądzicie o nowym pomyśle Valve?

Źródło: steam, neoseeker

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Dla mnie najlepszą recenzją jest taka sytuacja:

  Jest 2-3 miesiące po premierze (gra jest także po 1-2 patchach). Skala oceny jest 10 punktowa. Liczba głosujących, to kilka tysięcy, zaś średnia oceny > 7 punktów. Czytam dokładnie opis gry i jeśli klimat mi odpowiada, dokonuję zakupu. Nie ma lepszej recenzji i bardziej wiarygodnej. Nie wierzę Valve w kwestii obiektywności względem recenzji.
  • avatar
   jeomax.co.uk
   -15
   To juz jest tak zle z komentarzami na benchmark.pl, ze autor artykulu musi powielac te CHORĄ maniere rodem ze szmatlawych portali brukowych i pytac czytelnikow na sile o zdanie (ktore go nawet nie interesuje) ??