Gry

Strategię Alpha Centauri 2 kupiło Electronic Arts

przeczytasz w 1 min.

Pamięta ktoś jeszcze Alpha Centauri? Jeśli nie, to szkoda, bo to świetna strategia była, a jako dowód mych słów niech posłuży fakt, że jednym z jej twórców był sam Sid Meier.

Sid Meier w kwestii strategii najbardziej znany jest oczywiście z serii Civilization, ale i kosmiczne podboje utalentowanego wizjonera zyskały swego czasu sporą rzeszę fanów. No właśnie - swego czasu. Gra ukazała się w 1999 roku i od tego czasu w jej temacie ani widu, ani słychu. Co jest zresztą trochę dziwne, bo nie ujmując Meierowi jego niesamowitości, lubi on odcinać kupony od swoich poprzednich produkcji.

Serwis Eurogamer donosi tymczasem, że na wykupienie praw do marki zdecydował się nie kto inny, jak wielki koncern EA, co nie oznacza automatycznie prac nad kontynuacją i równie dobrze może wiązać się z wrzuceniem tytułu do dość obficie zapełnionej "zamrażarki".
 

Alpha Centauri 2
 

Zachodnia prasa prześciga się w teoriach. Jedni wierzą, że Alpha Centauri rzuci rękawicę StarCraftowi, ponieważ EA zarezerwowała tytuł zarówno w kontekście normalnej strategii, jak i gry online. Inni twierdzą, że wydawca po prostu szykuje się do reedycji wersji z 1999 roku w odświeżonej platformie Origin.

Jedno jest niestety pewne. Sid Meier jest wierny Firaxis Games i w chwili obecnej w pocie czoła ulepsza (poprzez DLC) Civilization V w firmie Firaxis Games, która jest bardzo powiązana z Microsoftem. A to oznacza, że przy ewentualnym Alpha Centauri 2 nikt z jego geniuszu czerpać raczej nie będzie mógł.
 

Więcej o grach:

Źródło: eurogamer

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Alpha Centauri to jedna z moich ulubionych gier. Pamiętam jak grałem w nią dniami i nocami. Pochłaniała mnie swoim klimatem i systemem budowy pojazdów.
  • avatar
   Obiektor
   0
   alfa centauri?? tuz to chyba zbior 3 ggwiazd krazacych w okol siebie blisko nas ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Alpha Centauri była dobrą grą, no cóż dwójki od EA to się nie spodziewałem.
    • avatar
     agnus
     0
     Piękna kontynuacja Civilization. Miejmy nadzieję że nie spartolą kontynuacji jeśli powstanie. I ciekaw jestem co w niej będzie. Bo raczej nie kalka jedynki.