Smartfony

Surface Phone z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran?

przeczytasz w 1 min.

Microsoft ma ciekawy pomysł. Na ten moment ogranicza się on jednak najprawdopodobniej do wniosku patentowego.

Pojawiają się ostatnimi czasy coraz głośniejsze sugestie, iż Microsoft kończy z marką Lumia. Zastąpić miałby ją mityczny Surface Phone, którego pojawienie się też nie jest oczywiście pewne, ale wedle najnowszych doniesień bardzo prawdopodobne.

To właśnie Surface Phone ma być zresztą propozycją, która pozwoli wreszcie producentowi na poważniej włączyć się do walki na rynku mobilnym. Musi zatem pojawić się mocna specyfikacja i kilka nowych, przyciągających uwagę rozwiązań. Jedno z nich dotyczyć ma czytnika linii papilarnych. Zazwyczaj znajdujemy go na tylnym panelu, niekiedy na froncie w przycisku Home, a czasami także na boku. Microsoft może rozwiązać to jeszcze inaczej i wbudować czytniki linii papilarnych w ekran.

Na ten moment mówić można niestety dopiero o wniosku patentowym. Nie wiadomo, czy i ewentualnie na jakim etapie są prace. Rozwiązanie Microsoftu miałoby być jednak zdolne do współpracy z ekranem LCD i OLED. Pod nim musiałby znaleźć się między innymi emiter fal i odpowiedni filtr, co pozwoliłoby na wykrycie nierówności (linii papilarnych) palca przykładanego do ekranu.

Surface Phone z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran

Źródło: congngheviet, phonearena

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lexus47
  1
  no ciekawe, ale sam czytnik w ekranie nie wystarczy, bym go kupil
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   w opisie telefonu brak czytnika linii papilarnych a ms będzie kolekcjonował informacje, jak nie patrzeć taki sposób inwigilacji też może być :)
   • avatar
    1000500100900dreder
    0
    Czytałem że patent na to ma Apple i podobno też miało się pojawić w iPhone 7 .