Komputery

Tajwańscy producenci w 2009 stawiają na komputery „all-in-one” PC

przeczytasz w 1 min.

Mimo kiepskich nastrojów na światowych rynkach, producenci sprzętu elektronicznego widzą szansę na zbicie dużych pieniędzy w nadchodzącym roku. Kluczem do sukcesu ma okazać się segment komputerów typu „all-in-one” PC. Przykładem takiego rozwiązania jest Asus Eee Top.  Część z Was mogła zobaczyć go na stoisku Asus podczas Poznań Game Arena 2008. Już teraz wiadomo, że za Asusem podąża Microstar, który wkrótce wprowadzi na rynek komputer Wind Neton.

Asus Eee PC

Przypomnijmy, że oba rozwiązania bazują na procesorze Intel Atom, który początkowo zagościł w netbookach. O ile Intel odniósł fenomenalny sukces w miniaturowych laptopach, o tyle w przypadku biurkowych nettopów trudno mówić o porażającej popularności tego typu sprzętu. Ta sytuacja ma się zmienić m.in. za sprawą Eee Top, Wind Neton. Już teraz wiadomo, że rynkowi komputerów „all-in-one” PC przygląda się Acer. Ten ostatni nie podał póki co jakichkolwiek szczegółów. Wiadomo jedynie, że komputery z logo Acer mogą pojawić się już w styczniu 2009.

Na czym ma polegać sukces tanich „wszystkomających” PC? Po pierwsze, według analityków, w przyszłym roku klienci mogą nie być tak skorzy to wydawania zawrotnych sum na elektronikę. Po drugie, komputery „all-in-one” mają oferować coś więcej niż wcześniejsze propozycje. Przykładowo Asus Eee Top pozwoli na obsługę komputera przy pomocy dotykowego ekranu. Ponadto komputery mają zachęcać ciekawym designem i niewysokim kosztem zakupu. Producenci chcą aby najtańsze biurkowe modele komputerów zasilanych Atomem kosztowały poniżej 590 dolarów. Eee Top z ekranem o przekątnej 15.6” ma kosztować 565$, a MSI chce wprowadzić Wind Neton w cenie od 399$.

MSI Wind Neton

Czy „all-in-one” PC staną się hitem w 2009 roku? O tym z pewnością dowiemy się po kilku miesiącach od rynkowych premier sprzętu MSI, Asus i Acer. Jeśli ci trzej producenci odniosą sukces, liczyć można się z rynkowym zalewem podobnych konstrukcji.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mikovitz
  0
  600$ za komputerek z Atomem na pokładzie to chyba odrobinę za dużo. Za te pieniądze kupi się już normalnego PC do netu z monitorem 19"
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Na ciche Home PC to lepszy mały Core niż Atom. Np. nadchodzące SP9500/P9600. Atom dobry do palmtopów.