Oczyszczacze powietrza

Wybór taniego oczyszczacza powietrza staje się coraz trudniejszy

przeczytasz w 2 min.

Rynek urządzeń do oczyszczania powietrza w domu lub biurach stale się powiększa. Dziś do tego grona dołącza nowość od Cecotec - TotalPure 1500 Connected. Zalety? Przede wszystkim niska cena i dobra wydajność. Ile będzie kosztować TotalPure 1500 Connected?

 • Cecotec to hiszpańska marka istniejąca na rynku AGD od 1995 roku posiadająca w swoim portfolio m.in. roboty sprzątające oraz kuchenne.
 • TotalPure 1500 Connected to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni maksymalnie 40 m2.
 • Mniejsze i tańsze oczyszczacze Cecotec (Total Pure 1000, 2000 lub 5000) sprawdzą się do mniejszych pomieszczeń - od 25 do 30 m2.

Oczyszczacze powietrza coraz bardziej pożądane

I trudno się temu dziwić. Stale napływające do nas alerty RCB, które sugerują pozostanie w domu z powodu zbyt dużego zanieczyszczenia powietrza to tylko jeden z powodów, dla których coraz częściej decydujemy się na zakup urządzenia, które nieco “wyczyści” powietrze w naszych domach.

Największą popularnością cieszą się oczywiście tanie oczyszczacze powietrza. Ranking polecanych modeli w 2022 roku możecie sprawdzić w naszym materiale. Dlaczego jako konsumenci je wybieramy? Bo są tanie, po prostu - i spełniają swoją funkcję. W warunkach domowych często sprawdzą się modele nawet za mniej niż 1000 zł.

Cecotec TotalPure 1500 Connected chce konkurować z tanimi oczyszczaczami powietrza

W cenie 549 zł naturalnym konkurentem nowości od Cecotek jest oczywiście Xiaomi Mi Air Purifier 3H. A co z parametrami? Czym zaskakuje TotalPure 1500 Connected?

Przede wszystkim stosunkowo cichą pracą. Poziom głośności wynosi w jego przypadku 61 dB, co oznacza, że jeśli nie przeszkadza Ci praca (raczej nowego, aniżeli kilkuletniego) odkurzacza, to ten oczyszczacz również nie będzie problemem.

Cecotec TotalPure 1500 Connected

Oczyszczacz wyposażono w czujnik pyłu PM 2.5, który jest uważany za jedno z największych zagrożeń znajdujących się w powietrzu.

Oprócz tego możliwość ustawienia jednego z dwóch trybów pracy: nocnego (dla możliwie cichej pracy) oraz automatycznego, w którym sprzęt sam decyduje z jaką mocą pracować.

Maksymalna powierzchnia oczyszczania wynosząca 40 m2 sugeruje, że TotalPure 1500 Connected sprawdzi się raczej w małych mieszkaniach/biurach lub pojedynczych pomieszczeniach. W ciągu godziny jest w stanie oczyścić 100 m3 powietrza.

Cecotec TotalPure 1500 Connected

Filtrowanie zanieczyszczeń jest realizowane w trzech etapach: przez filtr wstępny, filtr węglowy oraz filtr o wysokiej wydajności, jak informuje producent. Poza tym w urządzeniu umieszczono jonizator.

W Cecotec TotalPure 1500 Connected nie zabrakło oczywiście Wi-Fi i możliwości sterowania ze smartfona. W 2022 roku to już raczej standard, do którego zmierzają producenci.

Dajcie znać w komentarzach, czy używacie oczyszczacza powietrza. Jeśli tak - jakiego i czy jesteście z niego zadowoleni.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  3
  Co z tego, że będzie tani w zakupie. Ważne, czy:
  a) będzie tani w eksploatacji,
  b) czyszczenia nie trzeba będzie wykonywać zbyt często (to już kwestia dyskusyjna oczywiście),
  c) będzie łatwy w czyszczeniu, które nie powinno wymagać wielu czynności,
  d) będzie cichy,
  e) będzie wydajny.

  Ten model już odpada, bo 61 dB to tragedia, tym bardziej, że producent ujmuje owo "max" zupełnie inaczej:
  "The purifier emits only 61 dB, therefore its operating sound is low, even more when Sleep mode is set"
  W skrócie, tragedia x2.
  • avatar
   eMDeKaeS
   3
   Jakim filtrem dysponuje ten oczyszczacz? Jakie standardy spełnia?
   • avatar
    pablo11
    0
    Oczyszczacz powietrza nie wydaje się potrzebnym sprzętem. Tzn. pozbycie się pyłu z powietrza, szczególnie w obecności dzieci, może im bardzo szkodzić. Alergie mogą być powodowane brakiem wystawienia na alergen w młodym wieku. Możemy sobie tymi oczyszczaczami załatwić pokolenie alergików, w imie zerowych zysków.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Lepiej nosić maseczkę
     • avatar
      Marucins
      -3
      To jest genialne - zużywać energię i zanieczyszczać środowisko urządzeniem które je oczyszcza w mniejszym stopniu niż je zanieczyszcza.
      Genialne!