Procesory

Przetestowano wydajność układu M1 Ultra - sprawdź jakie osiągnął wyniki

przeczytasz w 1 min.

Podczas wczorajszej konferencji Apple zaprezentowany został komputer Mac Studio. Jego najmocniejszy wariant wyposażony jest w zupełnie nowy układ M1 Ultra. Późnym wieczorem pojawiły się pierwsze wyniki testów wydajności tego chipa.

M1 Ultra - wydajność

Na stronie Apple przeczytać można, że M1 Ultra to dwie połączone struktury chipa M1 Max. Dzięki architekturze UltraFusion uzyskano przepustowość na poziomie 2,5 TB/s.

Podczas konferencji podano, że nowy układ jest o 80% szybszy od procesora Intel Xeon W 2,5 GHz z Turbo Boost do 4,4 GHz, w który wyposażony jest najmocniejszy model Maca Pro.

Wczoraj wieczorem pojawiły się pierwsze wyniki testu benchmarkowego chipa M1 Ultra. Mac Studio z tym procesorem osiągnął 1793 punkty w teście single core oraz 24055 w teście multi core.

m1 ultra wydajność

Dla porównania, wspomniany wyżej 28-rdzeniowy Intel Xeon W zdobył w tych testach odpowiednio 1152 oraz 19951. Układ Ultra jest zatem w tym przypadku szybszy o około 56% (single core) i 21% (multi core). Do wspomnianych 80% nieco brakuje.

Dodajmy, że średni rezultat jaki osiąga układ M1 Max to 1747 oraz 12233 punktów.

Warto wspomnieć, że najwyższy wynik w teście single core osiąga obecnie procesor Intel Core i9 - 1997 punktów, a w teście multi core najlepszy jest AMD Ryzen Threadripper 3990X, który zdobył 25133 punktów.

Źródło: MacRumors

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  21
  Przecież to oczywiste że te wszystkie wykresy to "pic na wodę" zrobione w specyficznych warunkach gdzie Apple ma największą przewagę. Za razem ze wszystkich slajdów Apple wynika że M1U przebija w wydajności system z Xeon-em 28 jajka + RTX 3090 pobierając przy tym około 350W mniej. Tylko najwięksi fanatycy jabłka uwierzą w te bajki.

  Nie mówię że sprzęt jest zły czy slaby itd tylko że Apple i ich marketing jest znowu "AMAZING". Poczekamy na prawdziwe testy i się okaże ile jest to warte naprawdę.
  • avatar
   mcgrah
   11
   56% single + 21% multi, to prawie 80% :)
   • avatar
    obcypl
    7
    Mnie interesuje uśredniony wynik z różnych konfiguracji / aplikacji na 1W pobieranej energii. Mam gdzieś, czy to będzie najszybszy procek. Ale jeśli mogę pracować na wydajnym kompie, który żre 1/10 prądu względem mojego zestawu, to jest o czym pomyśleć (zwłaszcza że zestaw idzie non stop po min. 12h dziennie).
    • avatar
     levusek1992
     1
     Cieszy mnie jak Ryzenki są na topie :D
     • avatar
      michal_mat
      1
      Miałem czas to rzuciłem okiem na prezentację Appla i dla nich nawet IPhone SE, czyli 5 letnie body ma groundbreaking design, a równie stary aparat jest równie groundbreaking bo telefon ma nowy procek....
      • avatar
       BariGT
       0
       W cenie tego maka mozna pewnie zlozyc kilka stacji z 3990X, wiec na co to komu?
       • avatar
        piomiq
        0
        > podano, że nowy układ jest o 80% szybszy od procesora Intel Xeon W 2,5 GHz z Turbo Boost do 4,4 GHz
        Ogólnik. Jeśli w choć jednym zastosowaniu Xeon będzie szybszy to Apple KŁAMIE, a można podejrzewać, że nie do końca ma racje, bo zapewne nie w we wszystkich zastosowaniach procesor Apple'a jest górą.
        • avatar
         zack24
         0
         I co z tego, jak nie pograsz...
         chyba że w pasjansa albo mahjong dla iOS
         • avatar
          ProducentMuzyczny
          -1
          Coś pięknego! Apple rozbija, niszczy Intela i AMD jak wojsko ukraińskie rosyjskie czołgi!
          • avatar
           Raider0001
           -4
           ja mam 1985 Single-Core Score na i5 12600k i 13952 Multi-Core Score