• benchmark.pl
 • Gry
 • Tak wygląda The Sinking City - przygodówka w stylu Lovecrafta
Gry

Tak wygląda The Sinking City - przygodówka w stylu Lovecrafta

przeczytasz w 1 min.

Ci, którzy co jakiś czas raczą nas kolejnymi dochodzeniami Sherlocka Holmesa, wkrótce zaproszą nas do świata zainspirowanego powieściami H.P. Lovecrafta. Zobaczcie fragmenty rozgrywki z gry The Sinking City.

Detektywistyczna przygodówka z otwartym światem żywcem wyciągniętym z powieści H.P. Lovecrafta – zapowiedziana dwa lata temu gra The Sinkng City już wtedy mogła się podobać. Teraz otrzymaliśmy dowód na to, że nie tylko pod względem koncepcji, ale i wykonania prawdopodobnie nie będzie można twórcom zbyt wiele zarzucić.

Nad The Sinking City czuwa ekipa Frogwares, która ostatnio dała się graczom poznać przede wszystkim przez kolejne odsłony serii o Sherlocku Holmesie (w tym tę najnowszą, czyli The Devil's Daughter). Pod względem mechaniki rozgrywki tytuł ten nie będzie się zbytnio różnić, choć twórcy zapowiadają kilka nowości i zmian. Przede wszystkim jednak zmieni się klimat – z doyle’owskiego na lovecraftowski.

Nadal nie wiadomo kiedy The Sinking City ujrzy światło dzienne, ale twórcy zapewniają, że intensywnie pracują. Na dowód zaprezentowali fragmenty autentycznej rozgrywki, które naprawdę mogą się podobać – przede wszystkim ze względu na atmosferę, ale zdecydowanie nie tylko – zresztą sami zobaczcie:

The Sinking City - fragmenty rozgrywki

Fanom H.P. Lovecrafta przypominamy, że równolegle trwają prace nad inną detektywistyczną przygodówką zainspirowaną jego twórczością – Call of Cthulhu.

Źródło: Dark Side of Gaming

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  2
  Zaciekawili mnie, mam nadzieję, że faktycznie gra będzie taka, jaką ją planują. Trzymam kciuki.
  • avatar
   Misio38
   0
   Po cholerę jest postać zasłaniająca jedną trzecią ekranu? Nie lepiej zrobić FP?
   • avatar
    xbk123
    0
    Bardzo dobrze się zapowiada, klimat wylewa się z ekranu. Postać faktycznie ciut mniejsza mogłaby być. Albo idealnie jeszcze wrzucić przełączanie pomiędzy FPP/TPP.