Gry

THQ powraca (w pewnym sensie), 13 nowych gier w produkcji

przeczytasz w 1 min.

Globalny wydawca Nordic Games od teraz nazywa się THQ Nordic. Trwają prace nad 23 grami.

THQ to legendarny wydawca, któremu zawdzięczamy między innymi takie serie gier jak Saints Row, Full Spectrum Warrior, Red Faction czy Company of Heroes. Mimo sporego uznania wśród graczy w 2012 roku musiał on uznać upadłość. Okazuje się jednak, że marka powraca. Przynajmniej w pewnym sensie – Nordic Games zmieniło bowiem nazwę na THQ Nordic.

Firma Nordic Games na dobre zajęła się grami w 2008 roku, aby trzy lata później wejść na duży rynek wydawców. Choć ma prawa do 16 marek (w tym Darksiders), a w jej katalogu znajduje się ponad 250 tytułów, to jej nazwa nie jest zbyt dobrze rozpoznawalna na świecie. Teraz ma się to zmienić.

„Jesteśmy dumni z naszych szwedzkich korzeni i bardzo dużo osiągnęliśmy pod flagą Nordic Games, zdecydowaliśmy jednak o włączeniu THQ do nazwy. Obie kluczowe marki będą miały nadal znaczący wpływ na rozwój firmy. THQ Nordic oznacza wiele więcej, niż tylko «posiadanie» imponującego portfolio tytułów. Szanujemy je i wspieramy ich rozwój dzięki najlepszym zespołom deweloperskimi, aby nie zawieść oczekiwań społeczności graczy i istniejącej rzeszy fanów”.

THQ Nordic to także nowy etap dla wydawcy. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że pod jej skrzydłami powstają obecnie 23 gry, z czego 13 to wciąż niezapowiedziane tytuły.

Źródło: THQ Nordic

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  8
  BŁAGAM S.T.A.L.K.E.R 2!!! TYLE LAT CZEKAMY!!!
  • avatar
   Pardek
   3
   "warmastered edition" ......lol
   • avatar
    Himoto
    2
    I gra gitara, może nowych Saintsów wydadzą :) byłoby świetnie, na Darsouls niema co liczyć, ale Saintsy aż proszą się o nową część, najlepiej z powrotem w mieście z części 3, z grafiką która zajeźdź karty słabsze niż gtx 970. x)
    • avatar
     darioz
     2
     THQ było głównie wydawcą a nie producentem. Ja to bym chciał powrotu Red Faction. Może nie była to jakaś genialna seria ale fizyka za którą był odpowiedzialny Geo-Mod miażdżyła wszystkie gry i zrobienie takiej demolki w innych grach i to dużo młodszych wciąż nie można zrobić.
     Chyba tylko Source z Half Life 2 potrafił dorównać Geo-Mod ale to jednak Geo-Mod jest królem fizyki.
     • avatar
      Enthu5iast
      1
      Miejmy nadzieję, że powrót marki THQ na rynek gier komputerowych będzie niczym odrodzenie się fenixa z popiołów i zaowocuje znakomitymi produkcjami. Trzymam kciuki :)
      • avatar
       czorcik696
       0
       uuu. Spellforce. Bardzo proszę :)