Pamięć flash

Karty Transcend SDHC 100I do zadań specjalnych

przeczytasz w 1 min.

Transcend SDHC 100I to karty pamięci, które poradzić mają sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Transcend SDHC 100I

Transcend SDHC 100I to karty pamięci, które – jak zapewnia producent – poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Dlatego też przeznaczone są przede wszystkim do zastosowań przemysłowych i zadań specjalnych. 

Według oficjalnej specyfikacji karty SDHC 100I nie mają problemu z pracą w temperaturach z zakresu od -40 do 85 stopni Celsjusza i są odporne na wilgotność powietrza między 0 a 95 proc. Wytrzymywać mają również przeciążenie nawet do 600 G oraz wibracje o częstotliwości w zakresie 20 – 2000 Hz. Średni czas bezawaryjnej pracy natomiast został wyliczony na 1 000 000 godzin.

Karty Transcend SDHC 100I bazują na pamięci flash typu NAND SLC, która cechuje się wyższą żywotność niż popularniejsza NAND MLC. Na plus zaliczyć należy również wbudowaną funkcję korekcji błędów (ECC) oraz algorytm, który sprawia, że najmniej zużyte komórki są pierwsze w kolejce do zapisu. Karty obsługują także technologię S.M.A.R.T.

Transcend SDHC 100I układ

Producent przygotował trzy wersje pojemnościowe kart Transcend SDHC100I – są to: 4, 8 i 16 GB. Wszystkie charakteryzują się szybkościami transmisji danych na poziomie 17 MB/s (zarówno przy odczycie, jak i zapisie), a ich sugerowane ceny detaliczne wynoszą odpowiednio:

 • Transcend SDHC 100I 4 GB – 140 zł
 • Transcend SDHC 100I 8 GB – 230 zł
 • Transcend SDHC 100I 16 GB – 390 zł

Karty są już dostępne na polskim rynku. Wszystkie objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Źródło: Transcend

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AntySyjon
  3
  Tylko nie wiem co bym musiał chcieć robić żeby dać za 16GB miejsca 400 zł. Może jakbym chciał ze stratosfery skoczyć jak Felix Baumgartner i mieć pewność że filmik nie pójdzie się bujać w locie XD
  • avatar
   kokosnh
   2
   Fajnie widzieć, że nie zapomnieli o SLC ( w końcu jest to najlepsze rozwiązanie spośród NAND, a tak rzadko obecne w produktach )
   • avatar
    Tchorg
    1
    Pamięć w sam raz jak by ktoś chciał się bawić w KSP na żywo.
    Ale tak to to nie wiem komu to jest pisane.
    -40 i 600g to chyba spadający dron z stratosfery na biegunie.
    Nie wiem sam chętnie usłyszę w komentarzu do czego to by się sensownie zdało a co mi nie przychodzi do głowy.