Aplikacje mobilne

Filmy na Twitterze w końcu w lepszej jakości

przeczytasz w 1 min.

Nowe filmy publikowane na Twitterze mają być mniej rozpikselowane. Firma niestety nie informuje, o jakiej konkretnie jakości mowa, ale różnica jest zauważalna.

Rozpikselowane filmy były problemem Twittera od dawna

Mimo tego, że filmy na Twitterze nie są tak ważnym elementem serwisu, jak na YouTube, czy TikToku - to jednak pojawiają się często jako rozwinięcie tekstu. Trzeba niestety przyznać, że ich jakość jest daleka od zadowalającej - rozpikselowane wideo nie są tym, co użytkownicy chcą oglądać w 2021 roku na jednej z popularniejszych platform społecznościowych.

Po tym, jak Twitter otworzył się na napiwki w Bitcoinach - pora na kolejną zmianę, tym razem dotyczącą jakości wideo. Firma oficjalnie ogłosiła, że nowe filmy będą “mniej rozpikselowane dla lepszego doświadczenia podczas oglądania”.

Nową jakość wideo na Twitterze można porównać na poniższych materiałach opublikowanych przez użytkowników @erinbeess (wysoka jakość) oraz @wongmjane (jakosć przed zmianami).

Różnice pod względem jakości, którą do tej pory oferował Twitter są rzeczywiście zauważalne. Niewielkie litery i cyfry na filmie są w pełni czytelne nawet w dynamicznych scenach. Pozostaje mieć nadzieję, że obraz będzie równie wyraźny nawet z tłem innym, niż czarne.

Zmiana w jakości materiałów wideo będzie dotyczyć tylko nowo przesłanych filmów, natomiast wprowadzenie aktualizacji powinno nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

Dajcie znać w komentarzach, czy czekaliście na tę zmianę.

Źródło: Twitter @TwitterSupport

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!