Gry

Ubisoft pokonany w 25h - to nieprawda!

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
40 komentarzy Dyskutuj z nami

Serwisy growe poinformowały, że zaledwie w ciągu 25 godzin zdolnym programistom udało się złamać nowe i rewolucyjne zabezpieczenia DRM, których Ubisoft użył między innymi w Assassin's Creed 2 czy Silent Hunter 5.

Ubisoft szybko zareagował na te doniesienia, publikując stanowcze dementi. Znany producent, wydawca i dystrybutor podkreśla, że Silent Hunter 5, który znalazł się na pirackich serwerach jest wersją niekompletną. I nawet jeśli crackerom pozornie udało się złamać zabezpieczenia, to w gry Ubisoftu i tak nie pograją. Przynajmniej póki nie kupią oryginalnej wersji.

Nowy system zabezpieczeń wydawcy takich hitów jak Prince of Persia, Splinter Cell czy The Settlers dość nieoczekiwanie wzbudził spore kontrowersje, ponieważ wydawca ogłosił, iż oprogramowanie będzie wymagało stałego połączenia z internetem. Tak, by program mógł stale sprawdzać legalność aktualnie używanej gry. Nieoczekiwanie, ponieważ system ten, przynajmniej w teorii, wydaje się być znacznie mniej uciążliwy od np. niezbyt popularnego Starforce'a.

Już od dłuższego czasu gracze niezbyt przychylnie spoglądają na systemy zabezpieczeń wykorzystywane przez wydawców, które dla piratów nie stanowią większych problemów, zaś poważnie utrudniają życie uczciwym nabywcom. Obecnie bardzo często proces instalacji jest długi, skomplikowany i wiąże się z licznymi utrudnieniami czy dziwnymi błędami. Problem ten stanowi przedmiot jednej z żywszych dyskusji na arenie gier komputerowych.

Źródło: GamesIndustry.biz

Komentarze

40
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  a piraci znowu będą mieli spokój... ech...
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A pamiętacie jak było z Half-Life 2? Też niby neta wymagał i jakiegoś gównianego steama. Craczek uwalniał od tego badziewa. Po jaką cholere oni się męczą z tymi zabezpieczeniami?
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Niech ktoś mi powie jak to jest, czy jak kupię oryginała i go zcrackuję, czy co tam się robi z DRM( nawet nie wiem) to łamię prawo czy nie?
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Z odpowiedzi Ubi można wnioskować, że jeżeli chodzi o silent hunter 5 gra oprócz sprawdzania legalności może pobierać brakujące części gry z serwera. Czyli kupujemy grę, która ma specjalne braki do pobrania z neta (np. kilka kilobitów), bez których zawiesi się w określonych momentach. Dobrze zrozumiałem ???
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To dlaczego na ow 'niepelna' wersje instaluje sie patch 1.1 prosto ze strony? :))
  Sciemy godne AMD i mozliwosci odblokowania 5830 :)))
 • avatar
  Fenarid
  0
  Łamiesz prawo ponieważ naruszasz warunki licencji, która zabrania modyfikowania plików gry.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A czy nie ma jakiegoś prawa które mogłoby dać producentom po łapach za stosowanie takich praktyk?? wadliwy produkt/wymuszanie na klientach określonych zachowań czy cuś?? nie wiem, nie znam sie, ale może ktoś wie
 • avatar
  Darxis
  0
  Czy oni nie rozumieją tego, że i tak ktoś to złamie?
 • avatar
  Pisschrist
  0
  Sądzę, że oni nie rozumieją że kupowanie oryginałów to kwestia..hm... powiedzmy że idei. O co mi chodzi- ano o to, że jak ktoś chce kupić to kupi grę, a jak nie chce top nie kupi. I żadne zabezpieczenia nie mają tu nic do rzeczy- uczciwy kupi grę bez zabezpieczeń, a nieuczciwy nawet najlepiej zabezpieczoną ściągnie i będzie kombinował żeby ją odpalić.
 • avatar
  Bosman
  0
  Ale o czym tu mówić ? Jak w ogóle oni mogą dementować coś, w czym nie brali udziału ? To tak jakby ktoś twierdził że wie z kim wczoraj byłem na piwie, a ja bym twierdził, że nie wie :D Nawet jeśli sprawdzili, to kto uwierzy, że mówią prawdę ? :)
  Co do samych zabezpieczeń - spójrzcie chociażby na firmę Paradox, robią świetne gry bez nich i jakoś nie lamentują, że dochody małe.
 • avatar
  mariano84
  0
  To dziwne, ponieważ silent hunter 5 jak narazie nie dostał nuke'a:|
 • avatar
  Suncho
  0
  Atak Snajpera...od steama i valve wara...
  poprostu siew zamknij.. nie graj i nie marudz!!
 • avatar
  wizdar
  0
  Te wszystkie systemy zabezpieczeń przypominają mi trochę sytuację na polskich drogach.
  Gdzie w bezpieczeństwo inwestuje się tylko poprzez zakupy nowych fotoradarów i "cywilnych" radiowozów z wideorejestratorami i innymi bajerami. Potem postawią takich na prostej drodze z ograniczeniem do 40km/h. Piraci (drogowi) zakupią CB/antyradar a ty się męcz człowieku te 40 na godzinę.
 • avatar
  1wilq
  0
  Najlepiej jakby nikt nie kupił tego Ubisoftoskiego szmelcu z DRM firma padła by na pysk i mieliby za swoje.. za znęcanie się na uczciwymi graczami.. o!
 • avatar
  tanakov
  0
  "Serwisy growe" jakoś dziwnie to brzmi
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  a JA NAPISZE TAK RAZEM Z TEAM SKIDROW UPLOAD ZNALAZŁ SIĘ WCZORAJ NA STRONACH :
  sharereactor.com
  1337x.org
  thepiratebay.org
  btjunkie.org
  btmon.com
  yourbittorrent.com
  monova.org
  torrentportal.com
  torrentreactor.net
  fulldls.com
  BitTorrent.AM
  torrentzap.com
  torrentdownloads.net
  alivetorrents.com

  DOSTĘPNY JEST RÓWNIEŻ v1 1 Update GWARANTUJE ZE JAK SIĘ UKARZE NASTĘPNA AKTUALIZACJA TO NAPISZE NA CHOMIKUJ.PL TEZ JEST
  (TEN POST MA CHARAKTER INFORMACYJNY )
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Zawsze dziwne były różne zabezpieczenia gier i zawsze po kilku dniach/tygodniach powstawał crack, nawet patche do gier, które powodowały blokadę pirata, to wychodziły szybko kolejne cracki itd. wyścig zbrojeń trwa, kto wygra ?? pewnie piraci, ja z tymi zabezpieczeniami gier nie kupię, nikt mi nie będzie narzucał jak mam korzystać z legalnego oprogramowania i czy do korzystania z niego "MUSZĘ" mieć internet.

  Zresztą tak jak z MW2 miał być bojkot, a sprzedawał się jak ciepłe bułeczki.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  komentarz usunięty - naruszenie regulaminu