Samochody elektryczne

Mamy to! Polskie stacje ładowania elektryków najszybsze na świecie

przeczytasz w 2 min.

Samochodów elektrycznych w Polsce nadal jak na lekarstwo, ale to Polacy sprzedają najlepsze stacje ładowania. Co umieją ładowarki Willbert?

Polski producent, firma Euroloop, oferuje stacje ładowania samochodów elektrycznych o najwyższej sprawności na świecie. Co potrafią ładowarki Willbert?

Co odpowiada za wysoką sprawność stacji ładowania Willbert?

Producent stacji ładowania Willbert kusi możliwością uzupełnienia baterii dowolnego pojazdu w 30 minut. Ta kwestia zależy też od samej baterii, ale wszystko to jest możliwe dzięki węglikowi krzemu. To dzięki niemu stacje Willbert osiągają sprawność na oszałamiającym poziomie 97%

Konsekwencją ultraszybkiego ładaownia jest nie tylko oszczędność czasu kierowców. Proces ten oznacza też mniejsze straty energii, a więc niższe koszty obsługi stacji.

Możliwości stacji ładowania Willbert

W ofercie stacji ładowania pojazadów Willbert są dwa modele. Od dwóch lat w sprzedaży jest Willbert Amber I, a za chwilę dostępny będzie także jego mocarny kuzn: stacja Willbert Amber II S-Hub. Obydwie stacje wykorzystują modułową konstrukcję, która pozwala sprytnie rozbudować ich moc.

Stacja Willbert Amber I

Willbert Amber I pozwala na zwiększenie swoich możliwości przez dodanie kolejnych elementów w formule plug- and- play, czyli wtyczki. W ten sposób moc stacji może zmienić się z 25 do 150 kW.

stacja ładowania pojazdów Willbert Amber IModel stacji ładowania Willbert Amber I, źródło: Willbert

Stacja Willbert Amber II S-Hub

Willbert Amber II S-Hub będzie pod tym względem poważniejszą konsturukcją.

Stworzą go dwie wolnostojące ładowarki, które będzą mogły wymieniać między sobią moc za pomocą technologii DC Link. W ten sposób mają pozwalać na jednoczesne ładowanie nawet 8 samochodów z mocą 720 kW dostępną dla każdego podłączenia.

Co wyróżnia stacje ładowania Willbert?

Nie bez znaczenia jest także uroda stacji ładowania Willbert. Ich design został już dwukrotnie doceniony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W 2020 roku stacja Willbert Amber zostały laureatem nagrody Dobry Wzór.

W 2022 roku stacja Willbert Amber II powtórzyła ten sukces.

Gdzie ultraszybko naładujesz samochód przy pomocy stacji Willbert?

Stacje ładowania Willbert są w sprzedarzy od 2020 roku, a pierwszym ich odbiorcą został Zespół Elektrowni Wodnych Nidzica. Na mapie stacji ładowania samochodów elektrycznych znajdziemy je jednak przede wszystkim Holandii, Belgii, Lichtensteinie oraz w Rumunii. Producent stara się także o certyfikacje na terenie Niemiec oraz odbiorców we Francji.

Źródło: Willbert, Euroloop, Gram w Zielone

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  4
  A za rogiem schowany agregat diezlowski :D
  • avatar
   zack24
   3
   Ludzie, czy tylko ja mam więcej reklam niż treści? Jak to blokować? Powoli się gubię co mam czytać.
   Zbojkotujmy benchmark, bo to jakiś absurd!
   • avatar
    blackmark
    2
    Nie wiem czym się tak Bemchmark podnieca autami elektrycznymi, droższe w zakupie, trochę tańsza eksploatacja nie zwraca kosztów dołożonych do elektryka. Nie mówiąc o bardzo fatalnej Infrastrukturze ładowarek w Polsce, czasie ładowania na większości dotępnych ładowarek i beznadziejnym zasięgu. I oby nie było nim jakieś stłuczki... w większości przypadków samochód do kasacji. Polecam zrobić sobie wycieczkę w zimie np z Krakowa do Gdańska, gwarantuję pełne zniechęcenie do elektryków :)
    • avatar
     -SnR3-
     1
     Fajna reklama
     • avatar
      lkozierowski
      1
      Zajebiście, jakie to piękne, ja pierdolę, już dojadę nad morze w 10 godzin a nie w 14
      • avatar
       Mario2k
       0
       Obecnie auta elektryczne po prostu nie są pojazdami dla każdego , zakładam że jeszcze długo nie będą . Mam kuzyna który jeździ KIA EV6 ,do pracy na 7 rano nie musi jeździć bo tylko dogląda biznes 3-4 razy w tygodniu maks , między wyjazdami ładuje auto w domu z instalacji PV 9.8kWp . Dla takich ludzi elektryk to całkiem dobry o ile nie najlepszy wybór .