Ciekawostki

Urządzenie do nawigacji w przestrzeni 3D - SpacePilot Pro od 3DConnexion

przeczytasz w 1 min.

3DConnexion prezentuje swoje dość innowacyjne rozwiązanie jakim jest przestrzenne urządzenie wskazujące o nazwie SpacePilot Pro przeznaczone dla profesjonalistów - w szczególności tych zajmujących się na codzień projektowaniem grafiki 3D. Dzięki sześcio-kierunkowemu drążkowi nawigacji w przestzeni 3D staje się prosta i intuicyjna.

SpacePilot Pro wyposażony został dodatkowo w wyświetlacz LCD, który dostarcza wile informacji na temat przycisków i funckji urządzenia. Istnieje również możliwość instalowania dodatowych mini-aplikacji - apletów. Najbardziej widocznym elementem jest z pewnością duży drążek zwany jako 3Dconnexion Cap umieszczony w centralnym miejscu. To właśnie dzięki niemu możliwa jest tak dokładna nawigacja, możliwe jest jego wychylanie w dowolnym kierunku, pchanie, kręcenie wokół własnej osi jak również wciskanie i "podnoszenie". W skrócie - możemy z nim robić praktycznie wszystko.

Urządzenie posiada również funkcję QuickView, szybkie przypisanie do wybranych klawiszy dowolnego makra - składającego się na przykład z wybranych przycisków z klawiatury. Miłym gadżetem polepszającym komfort pracy jest miękka podkładka pod nadgarstek - zapewniająca dobrą ergonomikę dłoni.

źródło: ITech News


Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Cena ok. $500
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Spoko ale mam tylko 2 rece, co sprawia, ze to urzadzenie nie jest zbyt praktyczne. Bardziej jestem przyzwyczajony to myszki i skrotow klawiszowych.
   • avatar
    erte0
    0
    Warto dodać, że właścicielem 3Dconnexion jest znany i lubiany, szwajcarski Logitech:)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     jak się na to patrzy to ciężko pojąć jak to może pomóc - nauka obsługi tak złożonej konstrukcji musi sporo czasu zajmować :/