Internet

Usługi chmurowe Microsoft popularniejsze o 775%. Producent wprowadza ograniczenia

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Niektórzy producenci notują przez pandemię koronawirusa straty, ale są i tacy, dla których oznacza to czas większego zainteresowania ich produktami i usługami. Okazuje się, że może być ono tak duże, że aż problematyczne.

O rekordowe 775% wzrosło zapotrzebowanie na usługi chmurowe Microsoft

Microsoft ujawnił, że oferowane przez niego usługi chmurowe przeżywają obecnie prawdziwie oblężenie. W regionach, w których koronawirus jest najbardziej dokuczliwy i wprowadzono zalecenia odnośnie izolowania się w domach, producent zanotował wzrosty o aż 775%.

W największym stopniu rozchwytywane są takie usługi jak Windows Virtual Desktop, Microsoft Teams, Xbox Game Pass, Xbox Live i Mixer. Wszystkie notują rekordy jeśli chodzi o liczbę użytkowników korzystających z nich w jednym momencie.

Microsoft musi reagować, będą ograniczenia

Już kilka dni temu informowaliśmy, iż serwery Microsoft Teams nie wytzymały naporu użytkowników. Wprawdzie uporano się z problemami, ale wciąż rosnące zainteresowanie usługami chmurowymi zmusza producenta do wprowadzenia ograniczeń. W przypadku Microsoft Teams mają być one niemal niezauważalne przez użytkowników (44 milionów dziennie), dotkną bowiem mniej istotnych funkcji.

Na poważniejsze konsekwencje powyższego stanu rzeczy muszą przygotować się za to gracze. Tymczasowo wyłączono możliwość przesyłania grafik. Microsoft poinformował też, że współpracuje z wydawcami gier w celu zapewnienia większej przepustowości. Chce, aby aktualizacje gier pojawiały się „poza godzinami szczytu”.

Xbox ograniczenia

Microsoft uspokaja, że jeśli zmiany będą przez kogoś negatywnie odbierane to należy pamiętać, że są tylko tymczasowe. Jednocześnie przypomina, że pierwszeństwo w niezakłóconym dostępie do jego usług chmurowych mają w obecnej sytuacji służy ratownicze.

Źródło: Microsoft

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  No jak ludzie w domu siedza to sie nie ma co dziwic
  4
 • avatar
  brettsinclairdannywilde
  To pokazuje jak wielka jest niemoc interentu gdy się rzeczywiście go obciąży, to chyba da wiele do myślenia ortodoksyjnym zwolennikom streamingu gier, widać jak wiele trzeba zrobić żeby takie rozwiązania miały sens :-/
  2
 • avatar
  Adrianwo
  Żadnych ograniczeń!!!!
  Trzeba było wcześniej za*ić Xi Jinpinga a nie doszłoby do tej tragedii.
  (mówię komunizmowi NIE!!!)