Internet

Uwaga na podróbki!

przeczytasz w 2 min.

Do sprzedaży trafiły podróbki konsol do gier. Oszuści próbują zarobić przede wszystkim na fałszywych konsolach firmy Nintendo, której produkty cieszą się niezwykłą popularnością i sprzedają się jak ciepłe bułeczki – zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

Klienci kuszeni są bardzo niskimi cenami. W azjatyckich sklepach internetowych pojawiły się atrakcyjne oferty przedświąteczne. Sklepy proponują znakomite promocje związane z konsolami do gier. HM Revenue & Customs poinformował kilka dni temu, aby osoby kupujące online nie dawały się nabrać na niespotykanie niskie ceny (np. 50 proc. niższe względem oryginałów), ponieważ takie oferty to zazwyczaj próba wyłudzenia pieniędzy, a sprzedawany towar jest tanią podróbką.

Podróbki sprzedawane są w sklepach azjatyckich, ale prawdopodobnie niemała ilość sprzętu trafiła również do Europy i USA. Warto więc wiedzieć o takim stanie rzeczy i dokonywać zakupów online z rozwagą.


Konsole – podróbki (Fot. Tom’s Guide.com)

HM Revenue & Customs twierdzi, że najwięcej podróbek dotyczy produktów Nintnedo i konsol do gier tego producenta – dokładnie modeli DS i DS Lite. Nic w tym dziwnego, bo konsole Nintendo sprzedają się naprawdę fantastycznie i nierzadko zdarza się nawet, że trudno znaleźć sklep mający w ofercie jeszcze jakieś urządzenia. Dlatego widząc, że dany sklep ma  zapas towaru, a do tego przygotował świetną promocję, wielu klientów zapomina na chwilę o zdrowym rozsądku i postanawia zaryzykować, wierząc że otrzyma upragniony sprzęt jeszcze przed świętami. Tymczasem gwiazdkowym prezentem może okazać się fałszywka, która nie wywoła radości zarówno w oczach dającego, jak i otrzymującego świąteczny podarek.

Oszuści wybrali sobie naprawdę dobry moment na taką ofertę – konsole do gier Nintendo to marzenie wielu użytkowników, a przed świętami wiele sklepów wprowadza atrakcyjne i prawdziwe promocje, aby sprzedać możliwie najwięcej towaru przed końcem roku.

W Polsce ostatnio informowano o tym, że w sieci pojawia się sporo fałszywych ofert związanych z wynajmowaniem pokoi w pensjonatach. Warto więc ostrzec zwłaszcza młodzież – uwaga na tanie noclegi z okazji świąt Bożego Narodzenia czy Sylwestra, bo mogą to być zwyczajne próby wyłudzenia pieniędzy – nierzadko trzeba bowiem wpłacić wynajmującemu pewną sumę, która jest zaliczką i zapewnieniem, że nie zrezygnujemy z danego lokum.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jeśli konsola działa tak samo jak oryginał to ja jestem na tak!!!
  • avatar
   maker
   0
   "W Polsce ostatnio informowano o tym, że w sieci pojawia się sporo fałszywych ofert związanych z wynajmowaniem pokoi w pensjonatach. Warto więc ostrzec zwłaszcza młodzież – uwaga na tanie noclegi z okazji świąt Bożego Narodzenia czy Sylwestra, bo mogą to być zwyczajne próby wyłudzenia pieniędzy – nierzadko trzeba bowiem wpłacić wynajmującemu pewną sumę, która jest zaliczką i zapewnieniem, że nie zrezygnujemy z danego lokum." - a co to ma wspólnego z tematem?:>