Gry

V4: Virtusi przechodzą do play-offów

przeczytasz w 1 min.

W przeciwieństwie do zespołu Adwokacik, który nie podołał starciu z Ninjas in Pyjamas, Virtusi wciąż pną się do góry. Spotkanie z  E-RIVALS zaowocowało awansem do play-offów.

Zespół  "Snaxa"  powtórzył swój zeszłoroczny sukces i bez większych problemów awansował do fazy pucharowej V4 Future Sports Festival. Drużyną, która stanęła na przeszkodzie polskim zawodnikom, była czeska formacja E-RIVALS.

Inferno

To właśnie Virtus.pro ustaliło zasady tego pojedynku. Po Polskiej stronie padał frag za fragiem. Czesi raz po raz porywali się na jakiś manewr, jednak nie przekładało się to na konkretne rezultaty. Pierwsza połowa zakończyła się pięciopunktową przewagą "MICHA" i spółki. Po zmianie stron Karel Kralovec i koledzy nie pokazali niczego nowego, w związku z czym Polacy bez większych przeszkód mogli torować sobie drogę ku zwycięstwu. Pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 16:7 dla biało-czerwonych.

Mirage

Druga odsłona meczu nie poszła naszym rodakom tak gładko. Po początkowych udanych rundach przyszedł czas na pierwsze potknięcia. Czesi pokazali, że także potrafią grać, w rezultacie udało im się nawet prześcignąć jednym punktem Virtusów. Po przerwie E-RIVALS nadal konsekwentnie dążyło do zdobycia kolejnych punktów. Podopieczni "kubena" zostali zdezorientowani do tego stopnia, że kilkakrotnie prosili o pauzy taktyczne. Dopiero pod sam koniec meczu w Virtusów wstąpiły nowe siły. Z wyniku 14:9  dobili do remisu, a następnie w pełnych emocji ostatnich rundach, powoli budowali upragnione zwycięstwo. Ostatecznie wynik na Mirage to 16:14, a Polacy zagrają w fazie LAN w Budapeszcie.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Papyszoo
  0
  Przecież adwokacik właśnie gra o play-offy. Mają dokładnie tyle samo przegranych meczy co VP.
  • avatar
   PawelQ
   0
   I po V4, Virtus.pro 1:2 Tricked Esport – Mirage 16:12, Nuke 10:16, Train 11:16. Mirage był całkiem dobry, na Nuke nie mieli pomysłu na grę, a Train to parodia, pierwszą połowę VP przegrało 12:3 zdobywając pierwsze trzy rundy i oddając kolejnych dwanaście, po zmianie stron oddało kolejne dwie (czyli 14 z rzędu). Próbowali zrobić come back (bodaj 8 z rzędu wygrali), ale niestety się nie udało. Co nie zmienia faktu, że wcześniej wygrali z NIP i mousesports. Może się odbudują i będą grać jak za starych dobrych czasów ;-) W końcu dotarli do finału.