Oprogramowanie

Vista spowodowała 20 milionów funtów strat?

przeczytasz w 0 min.

Pewien sprzedawca detaliczny w Wielkiej Brytanii, DSG, wydał oświadczenie, w którym wini Microsoft, a dokładnie system Vista, za straty szacowane na 20 milionów funtów. Mark Webb, rzecznik prasowy grupy, która ma pod sobą PC World i sklepy Currys, powiedział, że „Vista nie przemówiła do wyobraźni tak skutecznie jak poprzednie wersje systemów Windows.” Mimo, że ogólna sprzedaż nie wypada tak źle, pokusił się o stwierdzenie, że „firma nie zaobserwowała tak dużego zainteresowania na jakie liczyła.”

Webb dodał, że bardzo niewielu użytkowników dokonuje zakupu pudełkowej wersji Visty, ponieważ uważają, że nie warto uaktualniać systemu XP. Firma skarży się także, że nowy system ma negatywny wpływ na sprzedaż nowych komputerów.


Firma nie zdradza jakie są jej przewidywania dotyczące zysków w pierwszej połowie fiskalnego roku 2007, ale poinformowała, że prawdopodobnie nie będą tak wysokie jak w roku ubiegłym.

Ma za to nadzieję sprzedać opór wielkich telewizorów i odtwarzaczy muzycznych niezbyt rozgarniętym umysłowo i otyłym Brytyjczykom podczas świątecznej zakupowej gorączki. Ma to zrównoważyć słabe wyniki, wyśrubowane przez nadzieje związane ze słabą sprzedażą Visty.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login