Warner wycofuje się z HD-DVD

przeczytasz w 0 min.

Informacja ta z pewnością mocno udzerzyłą w team wspierany między innymi przez Toshibę. Wytwórnia filmowa, która na swoim koncie ma wiele przebojów kasowych, postanowiła że zaprzestanie równoległego wydawania filmów na HD-DVD i Blu-Ray. Tym samym stawia na rozwiązanie promowane przez Sony. Jak się dowiedzieliśmy, decyzja nie była łatwa ale Warner nie mógł dalej pozwolić sobie na kontynuowanie tej strategii. Dlaczego?

Jak twierdzą przedstawiciele amerykańskiej wytwórni filmowej, walka o pierwszeństwo między dwoma formatami wysokiej rozdzielczości ciągnie się w nieskończoność, co nie wpływa pozytywnie na sprzedaż filmów. Problem w tym, że mimo wielomiesięcznych pojedynków na ceny nadal nie można jednoznacznie stwierdzić, który format ma pierwszeństwo.


Zdezorientowani klienci zamiast kupować odtwarzacze HD, a dalej filmy, ciągle czekają na moment w którym będzie wiadomo który z formatów jest bardziej przyszłościowy. Warner tym samym postanowił nieco dopomóc zagubionej rzeszy klientów stawiając na Blu-Ray. Czy ten ruch możne oznaczać, że HD-DVD przegrał? Wydaje się, że jeszcze nie czas na takie podsumowania. Z pewnością kolejny rok pokaże czy Blu-Ray faktycznie zwycięży.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login