Gry

Warsaw na nowym materiale - bliższe spojrzenie na Powstanie Warszawskie

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeśli zaliczacie się do graczy zwracających większą uwagę na rodzime produkcje to o Warsaw z pewnością już słyszeliście. Pojawiła się okazja, aby sobie o nim przypomnieć.

Do sieci trafił całkiem obszerny materiał ukazujący fragmenty rozgrywki. Trwa nieco ponad 13 minut, a więc pozwala dość dobrze przyjrzeć się temu, jak wygląda tutaj zabawa, a także poczuć klimat gry.

A ten ostatni powinien być szczególnie ważny właśnie dla Polaków. Studio Pixelated Milk zdecydowało się bowiem umiejscowić akcję Warsaw w czasach Powstania Warszawskiego. Twórcy od samego początku przyznają, że inspirowali się Darkest Dungeon. Pod względem mechaniki jest to strategia z turowymi starciami, a także elementami RPG. Zadaniem graczy będzie walka z okupantem. Jak rozgrywka, a także menu gry, wyglądają w praktyce?

Warsaw - gameplay

Trzeba przypomnieć, że nie tak dawno ujawniono dokładną datę premiery gry. Warsaw zadebiutuje 4 września tego roku, na PC. Nieco później twórcy mają zamiar zadbać także o posiadaczy konsol PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Źródło: IGN

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stalkerpl
  -1
  gry na pewno nie kupię a ciągłe przypominanie o powstaniu, walce i nie wyciąganiu z tego wniosków doprowadzi tylko do tego ze drugi raz tylu jeleni nie znajda do walki
 • avatar
  SadSam
  -2
  Powstanie Warszawskie i bohaterowie przez ktorych niemcy wymordowali tysiace cywili. Czym tak naprawde jest patriotyzm i bohaterstwo ? Bohaterem jest osoba ratujaca zycie, patriota caluje flage.
 • avatar
  Yukko
  0
  Klon Darkest Dungeon. Podziękuję, nie dla mnie.