Gry

Warsaw to nowa polska gra - z Powstaniem Warszawskim w tle

przeczytasz w 1 min.

Gracze będą mieli za zadanie dowodzić grupą bojowników, obserwując jednocześnie wydarzenia w różnych dzielnicach miasta w celu reagowania tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Polskie gry od pewnego czasu wywołują niemal wyłącznie pozytywne skojarzenia. Za jakiś czas przekonamy się, czy podobnie będzie w przypadku zapowiedzianego właśnie Warsaw, które zdaje się mieć całkiem spory potencjał.

Za prace odpowiedzialna jest warszawska ekipa Pixelated Milk działająca od 2015 roku. Niektórzy powinni kojarzyć ją z racji Regalia: Of Men and Monarchs. Warsaw przyciąga uwagę przede wszystkim fabułą, która będzie przedstawiać wydarzenia rozgrywające się podczas Powstania Warszawskiego.


Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki będzie to gra strategiczna. Gracze będą mieli za zadanie dowodzić grupą bojowników, obserwując jednocześnie wydarzenia w różnych dzielnicach miasta w celu reagowania tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Polskie studio nie ukrywa, że inspirowało się Darkest Dungeon. Należy spodziewać się komiksowej oprawy graficznej i turowych walk. Każdy z członków drużyny będzie cechował się innymi zdolnościami, ważny ma być ich rozwój. Śmierć każdego z bohaterów ma znacząco utrudniać dalsze zmagania. Obiecywana jest odpowiednia dbałość zgodność z prawdziwą historią. Objawi się to między innymi arsenałem, ale pozwala też domyślać się zakończenia gry.

Warsaw

Dokładana data premiery Warsaw nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo za to, że gra pojawi się na PC, a także na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. W przyszłym miesiącu twórcy zaprezentują fragmenty rozgrywki.

Źródło: GameSpot Trailers

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chiny_X
  8
  A będzie wątek kolaborujących żydów. Ostatnio jest to na czasie.
  • avatar
   gregory7
   0
   Może niech tak w komiksowy (groteskowy) sposób przedstawią powstanie w getcie warszawskim hmm...?
   • avatar
    pawluto
    0
    Jestem na TAK.
    Jeśli kilku młodych ludzi zainteresuje się tym tematem i zacznie grzebać w historii - To będzie już duży plus.
    Gra zapowiada się zacnie.
    • avatar
     Anonim20
     0
     Znów ta przywalona "Warszafka" bleee, tak jakby wojna tylko tam miała miejsce w Polsce podczas 2WŚ
     Gdyby nie inne miasta nigdy by jej nie odbudowano.
     • avatar
      tarzinio
      0
      Czuje, że bez budżetu dobrego będzie to klapa. Nudzić się będzie po godzinie. Walki zapewne będą takie same. Ehh, no ale chciałbym i życzę, bym sie mylił i wyszedł im sztos