Gry

Wiedźmin - 25 milionów sprzedanych gier z serii

przeczytasz w 1 min.

Wiedźmińska trylogia sprzedaje się doskonale, a sam CD Projekt zdecydowanie ma powody do zadowolenia. Gracze zresztą też nie mogą narzekać.

Wiedźmin to nasze dobro narodowe i miło widzieć, że dobrze się sprzedaje. CD Projekt pochwalił się, że growa trylogia z Geraltem w roli głównej znalazła już ponad 25 milionów nabywców.

Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon – wiedźmińska trylogia, która od dekady rozgrzewa nasze komputery i konsole do czerwoności przekroczyła już poziom 25 milionów sprzedanych egzemplarzy. Co warto podkreślić, w tej liczbie nie zostały zawarte dodatki Krew i wino oraz Serca z Kamienia.

Tymczasem to między innymi dodatki (w połączeniu z niemalejącą popularnością Dzikiego Gonu), przełożyły się na wygenerowanie tak dużego przychodu z tytułu Wiedźmina 3. Jakiego konkretnie? Przekraczającego miliard złotych. 

CD Projekt ma więc powody do zadowolenia – gracze są nastawieni entuzjastycznie (bo dawno już nie doświadczyli zawodu), a pieniądze na koncie się zgadzają (zysk netto za rok 2016 wyniósł ćwierć miliarda złotych). Firma po raz drugi z rzędu uplasowała się też na pierwszym miejscu rankingu Giełdowych Spółek Roku, publikowanego rokrocznie przez Dziennik Puls Biznesu.

„Bardzo dobre wyniki finansowe za dwa ostatnie lata dają nam możliwość realizacji kolejnych ambitnych produkcji i dalszego zwiększania skali naszego działania. Największe realizowane obecnie projekty to Cyberpunk 2077 oraz Gwint: Wiedźmińska gra Karciana” – powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD PROJEKT ds. finansowych.

Pochwalcie się w komentarzach, które części Wiedźmina posiadacie i które macie już za sobą.

Źródło: CD Projekt

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  To jedna z nielicznych firm, której naprawdę szczerze kibicuję i życzę tylko sukcesów. Rynek byłby drętwy bez ich ostatniej gry. Jedna z niewielu ekip gdzie widać prawdziwą pasję do gier. A co życze twórcom cod`a?... jak mawiał ostatni don... niech ich pochłoną fale oceanu ; - )
  • avatar
   Abgan
   10
   Mam całą trylogię w pudełkach, w tym kolekcjonerkę 3 części (pierwszej chyba też... musiałbym na półce sprawdzić). Trzecią część dostałem też do karty graficznej, to oddałem licencję kumplowi - trzeba się dobrem dzielić, by je też otrzymywać, nie? :-)

   Mam też Serca z Kamienia, zakup Krew i Wino jeszcze odkładam na przyszłość. Mam też wszystkie książki o Wiedźminie, łącznie z Sezonem Burz i jakimś wygrzebanym w antykwariacie staruteńkim zbiorkiem opowiadań, jestem też betatesterem Gwinta... chyba nie jestem do końca normalny.
   • avatar
    mutissj
    8
    pozostało tylko czekać na Wiedźmina 4
    • avatar
     musslik
     7
     "Gra narobiła mi mnóstwo smrodu i gówna"
     To sobie teraz pan Andrzej w brodę pluje, że % od sprzedaży nie wziął...
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      też mam praktycznie komplet książek sapkowskiego o wieśminie, ale nie wszystkie.
      z komputerowych wieśków, część 1, ukończona dawno temu, część 2 mam, i . kurcze nie mam kiedy skończyć. ale niedługo wrócę do tej świetnej gry. części 3 nie kupiłem bo najpierw w kompa muszę wrzucić trochę mieszków ze złotem. generalnie jedna z lepszych produkcji jakie miałem okazję ujrzeć na swoim komputerze. szkoda że TES się w zasadzie zatrzymał w miejscu. A fallout to fallout :) inny klimat, nie dla mnie. chociaż w przyszłości tego tytułu nie wykluczam.
      • avatar
       piotr.potulski
       2
       Mam całą trylogię i komplet dodatków. A, jeszcze książki na podstawie gry jakiegoś Sapkowskiego chyba komplet.
       • avatar
        Fiona
        2
        Ja im kibicuję, nie dlatego że Polacy (ale z tego powodu też oczywiście) ale głównie dlatego iż w czasach wydawania alf, pociętych gier i innego guana w astronomicznej cenie.

        Potrafili wydać rewelacyjny produkt w rozsądnej cenie.

        3 części + dodatki mam, w tym jedna wersję kolekcjonerską ;P
        • avatar
         kejzer
         1
         Wiedzmin 1,2,3,SK,KiW, bGwinta. :)
         ... a jeśli powstanie kolejna gra w uniwersum Wiedźmina to z pewnością również ją kupię.
         • avatar
          SirMichael
          -1
          szkoda tylko, że pisiorki kombinują jak by im to zabrać.
          • avatar
           pycipro
           -2
           Niby się sprzedało, ale przegrało z Falloutem 4.

           Witaj!

           Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
           Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

           Połącz konto już teraz.

           Zaloguj przez 1Login