Internet

Wikipedia przekształcona w książkę!

przeczytasz w 1 min.

Wikipedia, internetowa encyklopedia opracowywana przez wolontariuszy, została przekształcona w książkę. Dodajmy, że jest to gruba książka - ma 47 cm grubości i 5000 stron.

Wikipedia, serwis zawierający artykuły, które mogą być edytowane przez kogokolwiek z dostępem do internetu, została zapoczątkowana w 2001 r. Internetowa encyklopedia jest jedną z najpopularniejszych stron WWW w internecie.

Książka opracowana przez Roba Matthewsa zawiera 437 wyróżnionych artykułów z popularnych internetowych zasobów. Rob to 22-letni projektant graficzny, który obecnie studiuje w Brighton. - Porównałem internetową Wikipedię do tradycyjnej encyklopedii poprzez umieszczenie ich w tym samym formacie - powiedział.

Rob starannie wybierał artykuły z Wikipedii, korzystając tylko z tych, które są uważane za najlepsze - dokładne, neutralne, kompletne, wolne od błędów stylistycznych i cechujące się wysoką jakością, jeśli chodzi o odniesienia. Wybrał najlepsze materiały, jakie Wikipedia ma do zaoferowania.

Matthews przyznaje, że poskładanie książki do kupy nie należało do łatwych wyczynów. - To było trudne do wyprodukowania. Było też trochę prób i błędów przy oprawianiu, ponieważ nigdy nie próbowałem stworzyć tak wielkiej książki - przyznaje. - Niektóre z narzędzi, które są normalnie używane przy produkcji typowych książek, nie sprawdziły się przy tworzeniu tej książki.

Książka Wikipedia cieszy się jak dotąd dużym zainteresowaniem, a Matthews ma nadzieję, że uda mu się ją później sprzedać.

- Reakcja jest świetna - sprawia, że ludzie się śmieją, co jest dobre.

Źródło: Inf. własna, Telegraph.co.uk

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Szkoda że nie ma fotki, ale grubość 47 cm lol :D jeszcze przydałoby się podać jaki format ma książka i ile waży :D
  • avatar
   0
   Forma papierowa to moim zdaniem krok w tył:]
   • avatar
    grzesiekmos
    0
    47cm... ciekawe jaką czcionką pisana :P
    Ciekawe jak wielka byłaby książka z całej wikipedii, w tej książce są tylko najlepsze artykuły :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Trzeba być pudzianem, żeby to nosić.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jak to? chce sprzedać czyjeś artykuły?