Ciekawostki

Winamp jednak nie zginie?

przeczytasz w 1 min.

Jest jeszcze szansa dla Winampa - może zostać sprzedany.

Winamp Llama

W drugiej połowie listopada firma AOL zapowiedziała, że wraz z dniem 20 grudnia bieżącego roku zakończy się historia jednego z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych w historii – Winampa. Piątek nadszedł, jednak ani usługi nie zostały zatrzymane, ani też plik instalacyjny nie zniknął z oficjalnej strony oprogramowania. Jak informuje anonimowy informator serwisu TechCrunch – tak też może pozostać. Według niego bowiem firma AOL zmieniła zdanie i zamiast uśmiercać, zamierza Winampa sprzedać.

Kto miałby nabyć prawa do odtwarzacza Winamp? Tego nie wiadomo. Kilka dni po informacji o planach firmy AOL pojawiły się jednak głosy, jakoby legendarne oprogramowanie miało trafić w ręce Microsoftu. Gigant z Redmont miałby równocześnie zakupić też internetową usługę strumieniowania mediów Shoutcast. Dzięki temu firma mogłaby zająć poważną pozycję na rynku oprogramowania multimedialnego. Szczególnie że Windows Media Player nie cieszy się ostatnio największym zainteresowaniem.

Koniec Winampa planowany był na 20 grudnia. Biorąc pod uwagę rzekome trwanie rozmów i ich zaawansowane stadium, bardzo prawdopodobne wydaje się, że żywot programu zostanie co najmniej odrobinę wydłużony. Ciężko jednak odnieść się do tych rewelacji, jako że rzecznik firmy AOL odmówił komentarza w tej sprawie.

Źródło: TechCrunch

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  16
  Lama nigdy nie zginie ;)
  • avatar
   yendrek
   14
   Wykupienie Winampa przez M$ - drm, weryfikacja legalności, być może zdalne usuwanie "nielegalnych" treści i automatyczne logowanie i raportowanie u jakichś speców od "ochrony" praw intelektualnych. Winamp zamienił by się w zombie gryzące swoich użytkowników. To gorsze niż jego śmierć.
   • avatar
    DragDay7
    12
    To trzeba napisać - Aimp :)
    • avatar
     Konto usunięte
     7
     WinAmp to przede wszystkim znakomicie rozpoznawana, legendarna marka. Tutaj MS kupuje nie tyle kod co wieloletnią mentalność pokoleń użytkowników.
     Stare przysłowie powiada: "przyzwyczajenie jest jak druga ludzka natura".
     • avatar
      Konto usunięte
      5
      Mi w sumie to obojętne bo od ok. dwóch lat już nie używam Winampa.
      • avatar
       Detrioux
       4
       Microsoft:
       - Kupmy Skype'a. Zarobimy na tym (darmowa aplikacja)
       Microsoft później
       - Kupmy Winamp'a. Zarobimy na tym (darmowa aplikacja)

       heh logic.
       • avatar
        Konto usunięte
        3
        "firma AOL zmieniła zdanie i zamiast uśmiercać, zamierza Winampa sprzedać."
        Nie oszukujmy sie, od poczatku mieli taki plan. Nie ma to jak zareklamowac produkt lzawa historia na 5min przed wystawieniem go na sprzedaz.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Winamp był ok do momentu kiedy zmielił się w zasobożerne monstrum, nie dość że jakość odtwarzania jest średnia to program rozrósł się bez sensu. Foobar 2000 bije go w każdym względzie, szczególnie widac to na formatach bezstratnych... człowiek ma sentyment do Winampa jednak jeśli ktoś szuka lepszej jakości nie przebije on F2000.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Wystarczy ze w Win9 bedzie zintegrowany Winamp i juz wiekszosc uzytkownikow nie bedzie potrzebowala instalowac Aimpow czy innych programow.

          Skype zintegrowany z Win8 to byl strzal w dziesiatke.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Ogłosić, że Winamp umiera - super reklama.
           Jednak nie, Winamp nie umiera - wow!
           Microsoft, albo Google przejmie nad Winampem pieczę? Zrobią to samo gó** co z Youtube. Jest lepszy program od Winampa. Teraz trzeba będzie kolejny google updater instalować z Winampem? Dziękuję, postoję.