Systemy operacyjne

Windows 8.1 Blue: do sieci wyciekły screeny systemu z kompilacji build 9415

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiły się screeny z kolejnej kompilacji systemu Windows 8.1 Blue. Zobaczyć na nich można m.in. nowe opcje oraz przycisk Start.

windows 8.1 blue wygląd screen build 9415

Do sieci wyciekła porcja zrzutów ekranu pochodzących z testowej wersji aktualizacji dla Windows 8, czyli Windows 8.1 Blue, a dokładniej z buildu 9415. Wspomniane wydanie może już być kompilacją, którą zobaczymy pod koniec czerwca jako tzw. Release Preview.

Niedawno informowaliśmy, że nadchodzący Windows 8.1 Blue będzie zwykłą aktualizacją dla Windows 8, która dla posiadaczy licencji będzie dostępna zupełnie za darmo z poziomu usługi Windows Update. Jednocześnie Microsoft potwierdził, że publicznego wydania wersji Windows 8.1 Release Preview należy się spodziewać pod koniec czerwca.

Z okazji zbliżającej się premiery w mediach nieustannie przewija się temat nowości, jakie mogą pojawić się w nadchodzącym wydaniu. Z pierwszych informacji możemy wnioskować, że zobaczymy aktualizację aplikacji Modern UI, pojawią się poprawki w Internet Explorer 11, zmiany w funkcji wyszukiwania, dogłębniejsza integracją w usługami popularnej ostatnio chmury oraz liczne zmiany w Start screen.

windows 8.1 blue build 9415 wygląd pulpit internet

Większy nacisk ma zostać położony na jeszcze lepsze dostawanie do pracy na ekranach dotykowych, niestety wszystko wskazuje na to, że wciąż będzie można uruchomić tylko jedną aplikację Metro na jednym ekranie.

windows 8.1 blue build 9415 wygląd mój komputer

Dodatkowo w ostatnich tygodniach głośno było o możliwości powrotu przycisku Start, o którym wspominano na konferencji Microsoftu. Niedawno prezentowaliśmy zrzuty ekranu z jednej z wczesnych testowych kompilacji, na której widoczny był przycisk Start, aczkolwiek bez klasycznego Menu Start.

windows 8.1 blue build 9415 wygląd przycisk start

Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca wersja Windows 8.1 Blue faktycznie może przywrócić wspomniany przycisk, jednak nie będzie on stałym elementem desktopu.

windows 8.1 blue wygląd pulpit build 9415

To jednak z pewnością nie wszystkie nowości, jakie znajdziemy w Windows 8.1 Blue.

Źródło: NeoWin, PCBeta, Softpedia

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  30
  Póki jest wsparcie dla win7 nie muszę się o nic martwić:)
  • avatar
   NomadDemon
   17
   maja rozmach sku....
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    @adikarius

    Dokładnie masz rację :))
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zamiast się przyznać do błędu i zrobić jakąś normalną wersje bez tego modern ui, to dalej brną w to bagno. Ostatnio czytałem newsa, że powstaną komputery desktop allinone z procesorami intela oparte na androidzie, bo windwos 8 nie jest zbyt dobrze odbierany.