Mobile

Aktualizacja GDR3 dla systemu Windows Phone 8 oficjalnie zapowiedziana

przeczytasz w 1 min.

Doczekaliśmy się premiery ważnej aktualizacji dla mobilnych okienek, która to znacznie poprawić ma ich atrakcyjność.

Windows Phone 8 aktualizacja GDR3

System Windows Phone 8 ma swoich zwolenników, ale nie ulega wątpliwości, że cały czas jest to platforma pozostająca w cieniu Androida oraz iOS. Już od jakiegoś czasu mówiło się jednak o bardzo ważnej aktualizacji dla mobilnych okienek, która to znacznie poprawić ma ich atrakcyjność. Wkrótce przekonamy się, czy tak rzeczywiście będzie, ponieważ łatka została oficjalnie zapowiedziana przez Microsoft.

Ilość zmian nie jest może szczególnie duża, ale nie ulega wątpliwości, że te, które się pojawiły rzeczywiście wnieść powinny spory powiew świeżości. Poza kosmetyką wprowadzone zostaną wreszcie elementy, które pozwolą producentom zapakować do urządzeń z Windows Phone 8 najwydajniejsze podzespoły. Wprawdzie system ten nie jest tak zachłanny na moce obliczeniowe jak chociażby zielony robot Google, ale pomimo tego i tak wiele osób zarzucało smartfonom z mobilnymi okienkami słabe parametry. Teraz się to zmieni.

Dzięki aktualizacji GDR3, Windows Phone 8 będzie mógł współpracować z dużymi (5 - 6") ekranami o rozdzielczości Full HD. Poza tym, smartfony pracujące pod kontrolą odświeżonego systemu napędzać będą mogły czterordzeniowe procesory, na czele z układem Qualcomm Snapdragon 800.

Co poza tym? Oto pozostałe z najważniejszych nowości wnoszonych przez GDR3:

 • tryb Driving Mode zwiększający bezpieczeństwo podróżowania poprzez wyłączenie powiadomień i automatyczną odpowiedź na przychodzące połączenia
 • ułatwienia obsługi dla osób niewidomych i niedowidzących
 • lepsze zarządzanie pamięcią wewnętrzną urządzeń
 • blokada rotacji ekranu
 • łatwiejsze zamykanie aplikacji
 • rozbudowane możliwości zarządzania dzwonkami
 • ulepszenia działania Bluetooth


Pierwszym urządzeniem z preinstalowaną najnowszą wersją systemu będzie Lumia 1520, która ma zostać zaprezentowana już 22 października. Starsze urządzenia otrzymywać będą ją stopniowo, jeszcze w tym roku. W tej chwili dostępna jest wersja deweloperska.

Źródło: blogs.windows, winsupersite

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  A ludzie z tanimi telefonami z WP 7.8 zostali olani...
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   L520 działa wyśmienicie na GDR3. W końcu nie trzeba dusić wstecz :D
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Te zmiany są ..śmieszne
    • avatar
     mardun
     1
     W końcu WP dogoni średniaki.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      Masakra, ze śmiechu można pęknąć jak aktualizacja po chyba półtora roku dodaje blokadę rotacji ekranu. Mam taką na zrootowanym WP7 od bardzo dawna. Ta funkcja jest dostępna dla systemu tylko nie dla aplikacji więc wystarczyło dorobić przełącznik w menu. Max. godzina roboty dla Microsoftu.