Google wydłuża synchronizację dla Windows Phone do końca 31 grudnia 2013 roku

przeczytasz w 1 min.

Od dzisiaj użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone mieli stracić możliwość synchronizacji z usługami Google, tak się jednak nie stało.

Google Sync Nokia

Od dzisiaj użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone mieli stracić możliwość synchronizacji z usługami Google, konkretnie kalendarzem i kontaktami. 

Zakończenie synchronizacji miało być wynikiem wyłączenia protokołu EAS (Exchange ActiveSync) przez giganta z Mountain View. Google chce bowiem przejść w stu procentach na CalDAV w przypadku kalendarza oraz CardDAV dla kontaktów. Obsługa tych protokołów dostępna będzie na większości smartfonów z Windows Phone 8 dopiero za jakiś czas – wraz z premierą aktualizacji GDR2.

Jak dziś poinformowała firma Google – zmieniła zdanie. Współpraca z Microsoftem została przedłużona do 31 grudnia, co oznacza, że użytkownicy bez aktualizacji będą mogli korzystać z synchronizacji jeszcze do końca bieżącego roku. Na szczęście tym razem wojna pomiędzy tymi firmami na polu platform mobilnych zakończyła się pozytywnie dla użytkowników.

Źródło: TheVerge

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    tanakov
    0
    Ale pierdoły piszecie... Co nowy news to info że pojawi się w GDR2 a w samym newsie o aktualizacji 0 info...

    A co do synchronizacji bezpośrednio na telefonie sie nie uda ale można spiąć konto MS z google i będą wymieniały info między sobą