Gry

World of Tanks: Generals - dziś premiera

przeczytasz w 2 min.

Cyfrowa karcianka osadzona w realiach II wojny światowej. Są tu jacyś głodni zwycięstw stratedzy?

WoT: Generals

World of Tanks jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży elektronicznej rozrywki. Pojedynki wirtualnych czołgów odbywają się już na pecetach, tabletach, konsolach Xbox 360Xbox One (i wkrótce także PlayStation 4), a nawet na stołach. Możliwości ekspansyjne powoli się kurczą, dlatego też firma Wargaming zmieniła taktykę. Owocem tego jest dzisiejsza premiera gry World of Tanks: Generals, która nie jest już sieciową grą akcji, lecz taktyczną, cyfrową karcianką.

Miłośnicy gatunku z pewnością nie będą mieli Wargamingowi za złe tej decyzji – tym bardziej, że World of Tanks: Generals wydaje się naprawdę przyjemną propozycją. Gra, która zadebiutowała dziś w wersjach przeznaczonych na pecety i tablety z systemem iOS (i obsługuje rozgrywkę międzyplatformową) to – według opisu twórców – turowa, kolekcjonerska gra karciana w modelu free-to-play osadzona w realiach II wojny światowej.

WoT: Generals pokój

WoT: Generals kolekcja

Przejdźmy jednak do konkretów. W World of Tanks: Generals gracze przejmują kontrolę nad jedną z trzech frakcji (Stany Zjednoczone, Rosja lub Niemcy). Każdy kraj ma swoje kwatery główne, czołgi, artylerie, rozkazy, oddziały zaczepne i obronne oraz karty specjalne, zwiększające siłę ognia, obronę itd. Łącznie do dyspozycji graczy oddanych zostało ponad 200 różnych kart, z których dowolnie mogą oni konstruować swoje talie.

W World of Tanks: Generals można rozgrywać bitwy zarówno z żywymi przeciwnikami, jak i ze sztuczną inteligencją. W obu przypadkach podstawowym celem jest zniszczenie kwatery głównej wroga i obrona własnej. Wybór strategii należy do gracza – może on postawić na błyskawiczne ataki, ofensywy na dużą skalę lub taktyczne zasadzki. 

WoT: Generals gra

WoT: Generals zwycięstwo

„Cieszymy się na premierę World of Tanks Generals. Głęboka, taktyczno-strategiczna rozgrywka, jaką oferuje ten tytuł jest ciekawym urozmaiceniem uniwersum gier naszej firmy” – powiedział Andrey Zimenko, dyrektor wydawniczy w Wargaming. Ekipa przygotowała również z tej okazji premierowy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej:

Źródło: Wargaming

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nullmaruzero
  6
  Należy zaznaczyć że "kolekcjonerska gra" w rozumieniu WG to gra w której kolekcjonujesz płatne paczki z goldem i gratisowym pojazdem/kartą premium :P Szczerze to nie rozumiem idei gier karcianych przez internet. To jak seks przez Skype. Ja to chyba już stary jestem.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Całkiem fajnie to wygląda :)
   • avatar
    Mortius
    0
    Gra w zasadzie całkiem fajna. Niestety bardzo nieuczciwa.

    Starzy gracze z bety mają dostęp do kart, które zostały usunięte z gry i którymi teraz łoją nowych graczy. Dostajemy bęcki od kart, których nigdy nie będziemy mogli mieć, niezależnie jak długo będziemy grali i ile pieniędzy postanowimy w grze zostawić.

    Dziwna decyzja Wargaming i bardzo to smutne.