Smartfony

Wszystkie smartfony Nokia z aktualizacją do Androida 8 Oreo

przeczytasz w 1 min.

Firma HMD Global potwierdza, iż Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 oraz Nokia 8 będą pracowały pod kontrolą najnowszej wersji systemu.

Wprawdzie marka Nokia ponownie gości na rynku mobilnym, ale trudno mówić tutaj o powrocie z przytupem. Smartfony oferowane przez HMD Global do tej pory nie zachwyciły, a w niektórych przypadkach wręcz rozczarowały.

Jednego odmówić im jednak nie można. HMD Global od samego początku zapewniało, że dbać będzie o aktualne oprogramowanie i w tym kontekście słowa dotrzymuje. Wprowadzone do tej pory do sprzedaży modele pracują pod kontrolą systemu Android 7.0 (lub 7.1) Nougat. Za jakiś czas ma się to zmienić.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer w firmie HMD Global, potwierdził, że wszystkie wydane dotychczas smartfony otrzymają aktualizację do Androida 8 Oreo. Zapowiedzi bez wątpienia mogą cieszyć, nawet jeśli na ten moment nie ujawniono żadnych terminów.

Nokia aktualizacja

Warto przypomnieć, że obecnie w sklepach znaleźć można modele Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 oraz Nokia 8. Jeśli mowa o rozczarowaniach, wystarczy, że zajrzycie do naszej recenzji pierwszego z wymienionych. Nie porywa też Nokia 5, ale z drugiej strony uczciwie dodać trzeba, że Nokia 8 zapowiada się już całkiem dobrze. Problem w tym, że wyceniono ją na 2599 złotych, a zatem będzie miała naprawdę ostrą konkurencję.

Źródło: Nokia

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jakub1t
  0
  Chyba nie wszystkie . Stare jeszcze nie wyginęły w tym moja lumia .
  • avatar
   kwintofly
   0
   Niedawno przesiadłem się z Noki lumia 920 na Nokię 6 i tęsknię za Windowsem Phone. Klawiaturka i słownik moim zdaniem lepszy na Windzie, integracja systemu z portalami społecznościowymi lepsza na windzie, responsywność lepsza na windzie. Aplikacji na andku więcej ale większość to pożeracze pakietu danych oraz płatnych reklam z auto sms'ami płatnymi i połączeniami.