Mobile

Wyciek helu w szpitalu - padły niemal wszystkie urządzenia Apple

przeczytasz w 1 min.

W Internecie pojawiają się informacje na temat bardzo ciekawego zdarzenia, do jakiego doszło 8 października w Morris Hospital (Illinois, Stany Zjednoczone).

Zastanawialiście się kiedyś jak rozpoznać, iż w Waszym otoczeniu doszło do wycieku helu? Okazuje się, że zasygnalizują to posiadacze urządzeń z logo Apple. Najprawdopodobniej wszyscy będą mieli wtedy niezbyt tęgie miny.

W Internecie pojawiają się informacje na temat bardzo ciekawego zdarzenia, do jakiego doszło 8 października w Morris Hospital (Illinois, Stany Zjednoczone). W pewnym momencie Eric Woolridge, administrator systemów, zaczął otrzymywać zgłoszenia o awariach urządzeń Apple. Napłynęło ich około 40, od korzystających ze smartfonów, tabletów i zegarków tego producenta. Wedle relacji, niemal wszystkie „wydawały się całkowicie martwe”.

Winowajcy od samego początku upatrywano w nowej maszynie MRI. Trop prowadzący do wydzielanego przez nią pola magnetycznego okazał się jednak błędy. Po krótkim śledztwie okazało się, że podczas schładzania wspomnianej maszyny doszło do wycieku helu.

Eric Woolridge przeprowadził stosowny eksperyment, z wykorzystaniem iPhone'a 8 Plus. Po kilku minutach styczności z helem smartfon faktycznie przestaje działać. Potwierdza to ekipa iFixit, która wyjaśnia, iż atomy helu mogą siać spustoszenie w chipach MEMS. Te są stosowane także w urządzeniach z Androidem, ale Apple ma w zwyczaju stosowanie zegarów kwarcowych, a nie tylko krzemowych i to okazuje się tu problemem.


Źródło: Erik Wooldridge, motherboard

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agresor
  29
  Gdzie nie można używać iPhonów?
  Na Helu!
  • avatar
   Agresor
   26
   Już można pisać dowcipy
   Wpada rabuś do iStore i krzyczy :
   -Oddawać kasę, bo użyję helu!
   xD
   • avatar
    krecik88
    2
    Film jest niedostępny? Cenzorship Apple czy co jest? Wczoraj jeszcze wieczorem był.
    • avatar
     Balrogos
     1
     A jakies wyjasnienie co ten czip robi za co jest odpowiedzialny?
     • avatar
      Massai
      1
      Ten typ jest diabelnie przemądrzały i zadufany w sobie, ale obiektywnie trzeba przyznać, że dziad wie co mówi i zna się na tym co robi.

      Z jednej strony irytuje, z drugiej - jakoś nie mogę odsubskrybować jego kanału.
      Coś jak Jayz w temacie pecetów.
      • avatar
       C24k3n
       -2
       Ta PSEUDO ankieta o kościele i polityce, pojawiająca się na końcach ostatnich artykułów Benchmarka to jakiś żart? Czy naprawdę próbujecie coś wmówić czytelnikom?
       • avatar
        JanuszJestem
        0
        No to teraz można sobie wyobrazić ataki na iStory z użyciem helu. Założę się, że nawet dla beki ktoś pójdzie z butlą i rozpyli w powietrzu. Ciekawe jakie musi być jego stężenie. Nie wiem czy było coś na ten temat w filmiku, bo znikł.
        • avatar
         tarzinio
         0
         Filmiku nie ma