Gry

Wysyp informacji o wyścigach w F1 2010

przeczytasz w 2 min.

Codemasters, producenci gry wyścigowej "F1 2010", opublikowali pierwszy film, który ma zapoczątkować całą serię reportaży pt. "Z dziennika developera". Będą one źródłem wielu informacji i zapowiedzi na temat rozgrywki.

W pierwszym odcinku można zobaczyć i usłyszeć komentarze osób odpowiedzialnych za produkcję. Opowiadają oni jak przebiega proces powstawania gry, oraz o co w nim chodzi. Niestety każdy element jest opowiedziany tak skrótowo, że w praktyce nic nie wnosi. Miejmy nadzieję jednak, że kolejne filmiki zdradzą więcej szczegółów.

 

 

Na szczęście w klipie przewijają się fragmenty pokazujące, jak wyglądać będzie rozgrywka. Poza tym udowadnia on, że oprawa wizualna gry pt. "F1 2010" jest bardzo ładna i dopracowana. Widać to także na pierwszych screenach z gry, które publikowaliśmy już w naszym serwisie. 

Jednak to nie grafika jest najważniejsza w grach. Ludzie z Codemasters doskonale o tym wiedzą i szykują dla graczy wiele świetnych i często innowacyjnych pomysłów (o czym szerzej w filmiku).

 

 

Inną ciekawostką jest to, że zaimplementowany zostanie widok z kokpitu, na czym zależało potencjalnym nabywcom gry "F1 2010". Wiadomo też, że bardzo rozbudowany będzie system pit-stopów, a animacja towarzysząca zjazdom serwisowym ma być na najwyższym poziomie - do tej pory było to wielką bolączką dotychczasowych producentów gier o "królowej sportów motorowych".

 

 

Filmik "Z dziennika developera #1" potwierdza również to, na jakie platformy ukaże się tytuł. Będą to komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Data premiery natomiast planowana jest na wrzesień 2010 r.

 

 


Fragmenty rozgrywki prezentują wersję przeznaczoną dla posiadaczy konsoli Xbox 360. Samochody i stroje pochodzą z sezonu 2009, jednak wszelkie malowania w samej grze będą licencjonowanymi z sezonu 2010.

 

Źródło: VG247.com, IGN.com, inf. własna

 

 

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ciekawie sie zapowiada :)
  • avatar
   wolfikx
   0
   Screenshooty nijak się mają do filmiku. Jakość na filmikach jest o wiele gorsza.

   Inna sprawa, że widok z kabiny jest jakiś dziwny, ręką wychodzi poza obrys kokpitu strasznie wysoko.
   • avatar
    0
    Jeżeli kogoś interesuje jak będzie wyglądała okładka: http://assets.vg247.com/current//2010/03/f12010_360_rgb_pack_2d.png
    • avatar
     henry230
     0
     ja tam wole LFS:)i FBM
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Grafa kozacka... Mam nadzieje, że gra nie będzie równie NUDNA co wyścigi Formuły 1 w ostatnich kilku latach... Brakuje takich pojedynków jak Damon Hill vs Michael Schumacher (większość pewnie nie wie kto to Damon Hill bo zaczęła oglądać F1 przez Kubice...).
      • avatar
       Darxis
       0
       To będzie HIT!!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Najgorsze jest to że znowu zawita u nas Windows Live tak jak to miało miejsce w Dirt2
        • avatar
         torture
         0
         Tylko malowanie Ferrari i Brawna już nieaktualne, mam nadzieję, że będą aktualnie drużyny i bolidy do wyboru :)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          A na filmiku widzimy najprawdopodobniej tor Monza :)
          • avatar
           SoundsGreat
           0
           mieszanka 2009-tego i 2010? to ja już wolałbym, żeby wszystko było z poprzedniego sezonu.