Internet

Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym w Google

przeczytasz w 1 min.

Google testuje nową funkcjonalność swojej wyszukiwarki. Live Search jak sugeruje nazwa ma za zadanie aktualizowanie wyników wyszukiwania w czasie rzeczywistym w miarę wpisywania kolejnych słów.

Funkcja Google Live Search jest obecnie dostępna jedynie dla ograniczonej liczby użytkowników w USA, lecz już teraz możemy zobaczyć jak rozwiązanie "będzie" się prezentować. Wystarczy wejść na stronę Google Alerts, a następnie wpisać frazę w pole wyszukiwania. Możemy także obejrzeć poniższy film:

 

Ponieważ usługa jest eksperymentalna, trudno przewidzieć kiedy pojawi się oficjalnie w ofercie Google. Warto przypomnieć, że popularne sugestie dla wpisywanych zapytań w polu wyszukiwania przez wiele lat nie były dostępne oficjalnie poprzez główną stronę Google.

Choć funkcja wygląda obiecująco, korzystanie z niej może wydać się dość frustrujące ze względu na ciągłe odświeżanie wyników. Na szczęście, podobnie jak w przypadku nowego Google Images, da się ją wyłączyć. Na koniec warto wspomnieć o kontrowersjach jakie budzi według niektórych internautów działanie systemu reklam Google przy takim mechanizmie wyszukiwania.

 

Źródło: TCM, googlesystem

Polecamy artykuły:  
Klonujemy komputer - maszyny wirtualne 100 porad i sztuczek do Windows 7 Test 4 kart GeForce GTX 460

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    piezol
    0
    Dopóki będzie dało się to wyłączyć, to jak najbardziej OK, imho za bardzo i niepotrzebnie obciąża łącze. Panowie z google chyba nie doceniają szybkości 'normalnego' wyszukiwania w googlach ;)