Aparaty cyfrowe

Wytrzymałe cyfrówki od Olympusa

przeczytasz w 1 min.

Firma Olympus zaprezentowała kolejne kompaktowe aparaty cyfrowe z serii Tough. Cyfrówki oznaczone jako Tough-6000Tough-8000 charakteryzują się nieprzeciętnym stopniem wytrzymałości.

Oba produkty są bardzo podobne do siebie, posiadają między innymi podwójną stabilizację obrazu oraz 2,7-calowy wyświetlacz LCD, wykonany w technologii HyperCrystal III. Urządzenia umożliwiają również nagrywanie sekwencji filmowych z płynnością 35 fps.

10-megapikselowy TOUGH-6000 jak i 12-megapikselowy TOUGH-8000 posiadają obiektyw o zakresie ogniskowych od 28 do 102 mm. Model z wyższą rozdzielczością jest odporny na upadek z wysokości do 2 metrów, wodoszczelny do głębokości 10 metrów, wytrzymuje bez odkształceń ciężar do 100 kg oraz ujemną temperaturę do -10 stopni Celsjusza. Tough-6000 przetrzyma upadek z wysokości 1,5 metra, zanurzenie na głębokość do 3 metrów i mróz do -10 stopni Celsjusza.

Aparaty będą dostępne w różnych kolorach, pojawić mają się na półkach sklepowych już niebawem. Cena niestety nie jest znana.

Olympus mju TOUGH-6000

Olympus mju TOUGH-8000

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Jakby nie było to już sam obiektyw (a raczej prawie jego brak) nie gwarantuje dobrej jakości zdjęć. Chyba że ktoś lubi rzucać aparatem z wysokości 2metrów chwaląc się kolegom że nic mu się nie stanie ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Taki aparacik to świetna sprawa na wyprawy w teren, gdzie trzeba małego, ale twardego sprzętu :) Wg mnie dobrze, że ogniskowa obiektywu zaczyna się od 28mm (choć dla fanów ujęć szerokokątnych to wciąż za wąsko), ale dziwią mnie zapędy producentów do umieszczania coraz większej ilości pikseli na matrycach wielkości paznokcia. Rosną szumy, rośnie waga plików, a obiektyw i tak często ma zbyt niską zdolność rozdzielczą, by wykorzystać potencjał 10 czy 12 MP matrycy. Cóż, takie czasy, rządzą liczby :) Na szczęście to nie mój problem, mam lustrzankę i plecak manualnej optyki na M42 :) Ale jeśli ktoś podaruje mi takiego Olympusa, to nie pogardzę :) Polecam przejrzeć test starszego Olka mju-770 SW na optyczne.pl - nieźle zniósł tortury.