Karty dźwiękowe

X-Fi HomeTheater HD bliski rozpoczęcia dostaw

przeczytasz w 1 min.

Auzentech zapowiedział, że do końca lipca do sklepów trafią nowe karty X-Fi o nazwie HomeTheater HD.

Wspomniana karta muzyczna jest bardzo wyczekiwanym produktem przez graczy to też prezes firmy powiedział: "Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem daty wysyłki do sklepów karty X-Fi HomeTheater HD. Dziękujemy za cierpliwość wszystkich naszych klientów, dystrybutorów oraz dealerów, którzy z niecierpliwością oczekiwali ów karty."

Wspomniany produkt posiada czarną płytkę PCB, który kompatybilna jest ze slotem PCI x1. Wyposażono ją w 64 MB pamięci RAM typu X-RAM. Procesor pozwala na zapewnienie wsparcia dla 8 kanałów PCM 24-bit/192 kHz. Dodatkowow posiada kilka funkcji/bajerów X-Fi Creative. Dodatkowo kartę wyposażono m. in. w 2 sloty HDMI 1.3a.

Cena produktu nie została jeszcze ustalona.

X-Fi HomeTheater HD

Źródło: Tech Connect

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Harry Lloyd
  0
  Ta karta jak sama nazwa wskazuje nie jest celowana przede wszystkim do graczy. Jej główni odbiorcy to miłośnicy kina domowego.

  Dźwiękówka ta będzie jedną z trzech (obok dwóch Realteków) kart pozwalających na odtwarzanie pełnej jakości dźwięku Blu-ray, przynajmniej z pomocą programu PowerDVD, a to dzięki wyjściu HDMI. Nie wiadomo czy na wyjściach analogowych dźwięk także będzie w pełnej jakości.

  Na innych dźwiękówkach dźwięk HD jest downsamplowany do formatu 16/48, co powoduje dość wyraźny spadek jakości, ale to zależnie od uszu.

  Mam tylko nadzieję że cena nie będzie przesadzona, bo planuję ją kupić pod koniec roku.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   kosmiczna karta - ciekawa jaka będzie cena? mam nadzieje, że niezbyt wygórowana, bo chętnie bym sobie taką kupił :)
   • avatar
    Epiphonee
    0
    Myślę, że ta czarna płytka PCB znacząco wpłynie na jakość dźwięku. Czemu nikt poza Creativem na to nie wpadł?!
    • avatar
     Epiphonee
     0
     Matko... To taka ironia z mojej strony, bo w artykule było zaznaczone (i wymienione na pierwszym miejscu) "Wspomniany produkt posiada czarną płytkę PCB" jakby była to najważniejsza cecha tej karty i miała największy wpływ na jej działanie :) A w ogóle, to po jaką cholere pisac o tym, ze ta płytka jest czarna, skoro widac to gołym okiem?... I czemu od razu "durnyś" ? :(