Akcesoria Mobilne

Xiaomi Mi Band 5 przyniesie kilka nowych funkcji, ale na tę wyczekiwaną się nie nastawiajcie

przeczytasz w 1 min.

Powoli zaczyna przybywać doniesień na temat Xiaomi Mi Band 5, czyli kolejnej wersji jednej z najpopularniejszych opasek fitness na rynku. Wygląda na to, że producent szykuje kilka znaczących nowości. Nie obejdzie się jednak również bez braków.

Xiaomi Mi Band 5 ma zadebiutować w dwóch wariantach. W naszym zabraknie NFC

Kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia, iż jedną z najważniejszych zmian względem Xiaomi Mi Band 4 będzie implementacja pełnoprawnego modułu NFC i oprogramowania pozwalającego na korzystanie z płatności zbliżeniowych. Wiele osób pochodziło do tego ze sporym dystansem i wygląda na to, że słusznie. Wedle najnowszych informacji, Xiaomi Mi Band 5 ma zadebiutować w dwóch wariantach. I owszem, płatności zbliżeniowe będą dostępne, ale jedynie w wariancie na rynek chiński. W pozostałych regionach użytkownicy będą musieli obejść się smakiem.

Xiaomi Mi Band 5

Nowe czujniki w Xiaomi Mi Band 5

Nikt nie ekscytuje się już obecnością pulsometru, traktowany jest on jako obowiązkowy element tego typu gadżetów. Xiaomi Mi Band 5 ma posiadać zdecydowanie więcej czujników. Wymienia się wśród nich między innymi SpO2 (pomiar nasycenia krwi tlenem), PAI (Personal Activity Intelligence), a nawet możliwość kontrolowania cyklu miesiączkowego. Nowością ma być również obsługa Amazon Alexa.

Xiaomi Mi Band 5 ma posiadać przy tym nieco większy ekran od poprzedniczki, mierzący 1,2 cala. Część źródeł podaje, że producent zdecyduje się na wbudowany aparat fotograficzny. Na dowód prezentowane są nawet zdjęcia mające przedstawiać Xiaomi Mi Band 5. Nie potwierdzono jednak ich autentyczności, więc zalecamy spokojną ocenę wyglądu opaski.

Kiedy premiera Xiaomi Mi Band 5?

Obecnie wiele wskazuje na to, że producent zdecyduje się na odrębną premierę Xiaomi Mi Band 5 na rynku chińskim oraz na rynkach globalnych. W tym pierwszym przypadku powinna mieć ona miejsce na przełomie czerwca i lipca.

Prawdopodobnie z powodu pandemii koronawirusa zmieniono jednak plany co do pozostałych rynków, gdzie użytkownicy poczekają kilka tygodni dłużej.

Źródło: gsmarena

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skorpio
  1
  No cóż, bez nfc to ja już mam mi band 4 i go nie zmienię w takim razie.
  • avatar
   ciomasta
   -1
   NFC nie będzie ?? Dziwne bo na innych portalach piszą że będzie miało a tutaj nie hmm. Mózg r...ny .
   • avatar
    Damian_jo
    0
    Sprzedałem swojego Galaxy S3 Frontier i czekałem długo na jakieś info apropo Mi Banda 5. Jedyne na co czekałem to jakieś płatności typu Android Pay czy chociaż inne chińskie "peje" obsługujące przynajmniej revoluta. No nic - tyle dobrze że kupiłem na Amazonie w fajnej promocji Fenixa 6X Pro. Jedyne czego właśnie mi brakowało to płatności zbliżeniowe i większa pamięć na audio w porównaniu z S3.
    • avatar
     Slavek_
     0
     A ja właśnie czekałem na pomiar SpO2, super że planują go dodać, zobaczymy jak będzie z dokładnością tego pomiaru w praktyce. Mogliby jeszcze dać pułap tlenowy Vo2max, który już jest u konkurencji. Brakuje też w MiBandach pomiarów aktywności dla sportów zimowych np. narty biegowe, łyżwy.
     • avatar
      heli_plock
      0
      Jaki smartwatch wybrać z taką funkcjonalność + GPS?