Smartfony

Xiaomi podniesie ceny smartfonów - podobno na prośbę użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Xiaomi chce zmienić wizerunek i kojarzyć się głównie ze smartfonami klasy premium. Odczują to nasze portfele.

Wedle obiegowej opinii nową markę bardzo trudno wypromować. Jeśli się to jednak uda jest już z górki - można podnieść ceny i czerpać ze swojej działalności większe zyski. Może nie jest to najmilszy z punktu widzenia klienta scenariusz, ale niekiedy się sprawdza. Także w przypadku Xiaomi?

Jeśli zasugerować się najnowszymi informacjami, można odnieść takie wrażenie. Hugo Barra bardzo wyraźnie stwierdził, że w niedalekiej przyszłości wizerunek Xiaomi ulegnie zmianie. Chiński producent chce być uznawany za tego, który kojarzyć będzie się ze smartfonami premium.

Co najciekawsze, o większą liczbę modeli z wyższego segmentu prosić mają sami użytkownicy. W związku z tym spodziewać można się specyfikacji mocnej w każdym elemencie, wykorzystywania komponentów wysokiej jakości, co odbije się rzecz jasna na cenach.

Hugo Barra zaznacza jednak, że nie powinno to nikogo szokować, ponieważ flagowe modele Xiaomi są nie tylko coraz lepsze, ale i coraz droższe już od jakiegoś czasu. Niepojące jest jednak to, że ceny sięgnąć mogą w przyszłości nawet 600 dolarów.

Czy Xiaomi ma już taką pozycję, aby sobie na to pozwolić? Oby tylko producent nie zrezygnował całkowicie z propozycji dla użytkowników z mniej zasobnym portfelem.

Źródło: androidheadlines

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BluePandoraBox
  12
  jeśli z wysoką ceną będą szły najlepsze dostępne komponenty to tak,
  ale jeśli chcą jak Huawei czy HTC podnosić ceny za średnią specyfikację to nie wróżę im sukcesów,
  chyba pierwszą próbą był Note w ich wydaniu, z tego co wiem wielkiego sukcesu nim nie osiągnęli
  mają już swoją grupę docelową i trudno mi uwierzyć że ktoś płacący obecnie za fona poniżej 200$ nagle zapłaci trzy razy więcej, ale może się mylę, czasem trudno przewidzieć ludzkie zachowania ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Niech najpierw poprawią szkielet w Mi5, a później niech podnoszą cenę. Aktualnie ich smartfony tylko z specyfikacji są premium. Jeśli jednak chodzi o wykonanie to typowy chińczyk. Chętnie bym zapłacił te 200$ więcej za Mi5 pod warunkiem, że nie połamie się, gdy zadziała na niego mała siła.
   • avatar
    Fiona
    2
    Czyli chińczykowi też może palma odbić...

    Jak Koledzy powyżej jedynym argumentem za nimi jest cena...

    Jak cena chińczyka zrówna się z ceną produktu markowego......

    Kto kupi chińczyka ? Masochista ???
    • avatar
     PROCTON
     1
     Mogliby by też oficjalnie wejść do innych krajów np. Polska :)
     i zwiększyć produkcję tych flagowców bo jak chciałem kupić Mi5 Pro to zanim był w miarę dostępny to zdążyłem kupić inny.
     • avatar
      jakub_c12
      1
      Jak dla mnie lipa. Ceny popularnych flagowców (ok. 3 tys. złotych) są kompletnie nie do zaakceptowania, nieważne co te telefony będą oferować. Mimo wszystko to jednak tylko telefony i mikrokomputery, nic więcej. Jak Xiaomi zacznie sprzedawać swoje smartfony w zbliżonych cenach jak choćby Samsung to w ogóle przestaną mnie one interesować i będę musiał przyjżeć się innym producentom, którzy czegoś takiego nie planują i myślę, że w Europie i USA, o krajach rozwijających się poza Dalekim Wschodem wielu ludzi zrobi tak samo.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Duplikat do usunięcia.
       • avatar
        misiek2k
        -1
        no tak.. wyższa cena znaczy że telefon jest lepszy od konkurencji.... eeeee
        • avatar
         Vieworld
         -1
         Po ostatniej serii telefonów w segmencie 1000zł wybór jest prosty, Meizu M3 Note został królem (no chyba, że ktoś lubi bardzo grać w gry...

         ...a co do MIUI to po ostatnich blokadach ten argument już do mnie nie przemawia w przypadku nowych modeli - za dużo zabawy by zrobić coś więcej niż tylko pobierać z 'globala'..
         • avatar
          misiek2k
          -2
          no tak.. wyższa cena znaczy że telefon jest lepszy od konkurencji.... eeeee