Aplikacje mobilne

Yanosik ułatwi korzystanie z e-TOLL

przeczytasz w 1 min.

e-TOLL funkcjonuje w Polsce od niedawna, a już stał się zmorą wielu kierowców. Aby ułatwić przejazdy płatnymi odcinkami autostrad, Yanosik wprowadził obsługę e-TOLL w swoich urządzeniach.

e-TOLL w wygodniejszej formie

Yanosik - polski antyradar, komunikator dla kierowców ale też nawigacja, która umożliwia zgłaszanie zagrożeń, fotoradarów i kontroli policyjnych na drodze wdrożył właśnie obsługę e-TOLL do swoich urządzeń. Wszyscy ci, którzy posiadają w samochodzie Yanosik XS, S-clusive, GTR lub GT mogą już zapomnieć o korzystaniu z rządowej aplikacji e-TOLL.

Jedynym ograniczeniem jest brak obsługi płatności za płatne odcinki autostrad A2 i A4 w mobilnej aplikacji Yanosik. Na ten moment e-TOLL jest obsługiwany przez dedykowane urządzenia Yanosika, a jego konfiguracja odbywa się poprzez aplikację Y24.

Yanosik e-TOLL

Jak skonfigurować e-TOLL w aplikacji Y24?

Zespół Yanosik gwarantuje, że proces konfiguracji e-TOLL w Y24 i jego synchronizacji z urządzeniem pokładowym jest szybki i prosty.

Aktywacja e-TOLL w Y24 ma być przede wszystkim prosta. Logowanie się na rządową stronę e-TOLL nadal będzie konieczne, ale nie musimy korzystać z oficjalnej aplikacji podczas przejazdów.

Aby rozpocząć konfigurację musisz oczywiście posiadać urządzenie Yanosik i aplikację Y24 na smartfonie. Jeśli obie te rzeczy masz przygotowane, wystarczy, że w tej drugiej wybierzesz pozycję w menu Moje urządzenie.

W tym miejscu należy kliknąć Aktywuj e-TOLL, a następnie dodać swojego Yanosika pokładowego. Po chwili konieczne będzie zalogowanie się do konta e-TOLL na rządowej stronie etoll.gov.pl, gdzie wpiszesz swój numer biznesowy (dostępny w aplikacji Y24, w zakładce Ustawienia) oraz numery rejestracyjne pojazdu.

Ot, to tyle. Możesz już zapomnieć o oficjalnej aplikacji do płatności - ze wszystkim poradzi sobie Yanosik za Ciebie.

Korzystacie z e-TOLL? Dajcie znać w komentarzach, jakiej aplikacji do obsługi przejazdów używacie.

Źródło: yanosik.pl

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hrakiri
  1
  Ten system to dno jak zawsze wszystko wprowadzają na hura bez żadnych testów czy wdrążania po woli żeby dopracować system i jak zawsze my za to płacimy
  • avatar
   DelianoCarl
   1
   Płatne autostrady budowane za publiczne pieniądze to zbrodnia, za którą powinna być kara śmierci.
   • avatar
    sebastianzola
    0
    Zamiast tych systemów wprowadzili by więcej stanowisk przy bramkach jak to jest we Francji np. Tam nagle gdy dojeżdżasz do bramek by zapłacić robi się nagle 20 stanowisk a na dodatek płaci się bez obsługowo. Jest automat na pieniążki oraz terminal do płatności zbliżeniowych. Płacąc zbliżeniowo operacja przejazdu trwa około 10 sekund. Nie możemy wprowadzić takiego rozwiązania u Nas? Po co mi kolejna aplikacja?
    • avatar
     Damian_jo
     0
     Przejechałem 2 razy jeszcze w październiku i problemów nie uświadczyłem z aplikacją e-toll'a aczkolwiek obsługa, cała rejestracja - tragedia.
     Wywaliłem aplikację i przesiadłem się na AutoPay'a - żadnych problemów, kwestia żeby apka działała w tle więc usunąłem ją z "zarządzania energią" - sama aplikacja nie zdziera baterii jak głupia, kupuje bilet, dostaje powiadomienia - ideał.
     • avatar
      ucloud9
      0
      No dobra, w yanosiku na telefon nie ma płatnych odcinków A2 i A4, ale już w AutoPay które Yanosik reklamuje są, więc czemu o tym nie piszecie?