• benchmark.pl
 • newsy
 • Serwis Yelp startuje w Polsce - opinie na temat lokalnych firm i usług w jednym miejscu

Serwis Yelp startuje w Polsce - opinie na temat lokalnych firm i usług w jednym miejscu

przeczytasz w 1 min.

Są szanse na zainteresowanie?

Yelp serwis startuje w Polsce

Serwis Yelp, którego ideą jest łączenie konsumentów z najlepszymi lokalnymi przedsiębiorstwami, powstał w 2004 roku. Odniósł on duży sukces w wielu krajach, o czym świadczyć może fakt, że w drugim kwartale 2012 Yelp był odwiedzany miesięcznie przez średnio ok. 78 milionów gości.

Teraz serwis tan startuje również w naszym kraju. Polscy konsumenci mogą zakładać konta na yelp.pl i dzielić się tam swoimi opiniami i recenzjami na temat lokalnych usług i firm. Te z kolei, w ramach programu „Yelp dla Biznesu„ mają szansę na promowanie swojej oferty. 

"Geograficznie Polska jest samym sercem Europy, rozdrożem łączących wschodnich i zachodnich Europejczyków. Na tym rozdrożu znajdujemy wspaniałą kulturalną i społeczną mieszankę składników. Otwarcie się Polski na społeczność Yelp’a fascynuje nas nie tylko z uwagi na odkrywanie najnowszych i najlepszych usług w kraju, ale także daje nowe miejsce aktywności dla prawie 38 milionów Polaków w kraju i niemal 20 mln Polaków poza granicami Polski." - Miriam Warren, Vice Prezes YELP INC. ds. Rozwoju Nowych Rynków.

Na początek Yelp skoncentruje się na Warszawie oraz Krakowie. Wgląd w lokalne usługi będą mieli mieszkańcy nie tylko naszego kraju, ale także wielu państw europejskich, w których platforma Yelp już istnieje.

Wszystkich zainteresowanych zarosić należy na stronę yelp.pl. Serwis dostępny będzie także na urządzeniach mobilnych, dzięki specjalnym aplikacjom przygotowanym dla systemów iOS oraz Android.

Yelp system iOS pobierzYelp system Android pobierz
      Pobierz Yelp dla systemu iOS      Pobierz Yelp dla systemu Android

Źródło: inf. prasowa, yelp, itunes, play.google

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  akodo_ryu
  1
  Ogólnie fajna sprawa. Szkoda tylko, że yelp nie działa zbyt uczciwie - znane są przypadki generowania przez nich negatywnych komentarzy, które potem wysyłane są na szczyt listy, powodując spychanie i ukrywanie prawdziwych - potencjalnie pozytywnych. Jedyną metodą rozwiązania takiej sytuacji jest wykupienie ich pakietu "premium" - wtedy i tylko wtedy, negatywne komentarze zostaną zepchnięte w niebyt.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Kolejny FB tyle, ze pod katem produktow. Co za absolutnie popieprzone spoleczenstwa, aby brac udzial w czyms takim z wlasnej woli.
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    W Polsce to dopiero rusza fala kupowania smartfonów, dopiero za rok dwa będzie można z nich sensownie korzystać, bo jak na razie danych w aplikacjach z Polski, jest jak na lekarstwo :P

    Ludzie kupują smartfona i korzystają z niego do SMS i TEL.

    Niedługo nastanie czas uświadamiania do czego służy taki telefon, później fala tanich pakietów internetowych ... i dopiero będzie można korzystać z tego w Polsce ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     hmm takie trochę jak FB dla firm. Ok rozumiem zamieszanie opinii o firmie, jej usłudze, itp ale no bez jaj dzielenie się zdjęciami z restauracji (jedzenia z niej) no to już lekka przesada.