Internet

YouTube: licznik nie zatrzyma się już na 301 wyświetleniach

przeczytasz w 1 min.

To koniec pewnej ery – ale czy będziemy za nią tęsknić?

YouTube 301

To koniec pewnej ery – firma Google poinformowała, że youtube’owy licznik wyświetleń nie będzie już zatrzymywał się na liczbie 301.

Błąd związany z zatrzymywaniem się licznika na liczbie 301 (chociaż „łapek” było więcej) był jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech YouTube’a. Narosło wokół niego zresztą wiele legend i teorii spiskowych. Tymczasem rozwiązanie tajemnicy jest znacznie prostsze: był to po prostu efekt działania antyspamowego narzędzia, które sprawdzało wyświetlenia w momencie, gdy pojawiło się ich więcej niż 300. 

Nie był to duży kłopot, ale firma Google i tak zdecydowała się na pozbycie się tego błędu. Nowe narzędzie antyspamowe kontynuuje naliczanie wyświetleń, sprawdzając „w międzyczasie” pochodzenie tylko tych, co do których istnieją podejrzenia, że mogą pochodzić od botów. Odwiedziny prawdziwych ludzi są natomiast naliczane standardowo. Plus jest taki, że teraz liczba odsłon widniejąca na liczniku będzie dużo bardziej zbliżona do prawdy od samego początku.

YouTube 301 koniec

To koniec pewnej ery – ale czy będziemy za nią tęsknić?

Źródło: SlashGear

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PL_SBX
  13
  "Przed 301"

  Chwila.. to już nie działa :c
  • avatar
   Konto usunięte
   -8
   To było najlepsze uczucie gdy u dużego youtubera udało się zobaczyć film przed 301 wyświetleń... Niestey już te piękne czasy miną...