Internet

PewDiePie zdetronizowany. Nowy król YouTube’a to…

przeczytasz w 2 min.

YouTube ma nowego króla. PewDiePie został zdetronizowany i nikogo chyba nie będzie dziwić to, komu udało się tego dokonać.

PewDiePie nie jest już najpopularniejszy na YouTube. Kto go wyprzedził?

MrBeast – youtuber znany z szalonych projektów, w których rozdaje swoim widzom olbrzymie pieniądze, oficjalnie został numerem jeden w serwisie YouTube pod względem liczby subskrybentów. Na jego liczniku znajduje się już ponad 111,85 miliona widzów obserwujących główny kanał – a to liczba o kilka tysięcy większa niż ta, jaką może pochwalić się (zdetronizowany w ten sposób) PewDiePie. 

MrBeast to dziś najpopularniejszy youtuber na świecie

Jimmy Donaldson – bo tak MrBeast nazywa się naprawdę – był drugim (po PewDiePie’u) youtuberem w historii, któremu udało się przebić barierę 100 milionów subskrybentów. Od tego czasu zyskiwał widzów szybciej od swojego rywala i właśnie obserwujemy tego efekt. Warto przy okazji wspomnieć, że z okazji wbicia 100 milionów subów MrBeast zorganizował wyzwanie, którego zwycięzca otrzymał… prywatną wyspę. 

MrBeast jest nie tylko najpopularniejszym youtuberem, ale też jednym z najwyżej wycenianych twórców internetowych na świecie. Niedawno przyznał, że otrzymał ofertę kupna jego marki, ale uznał, że oferowany miliard dolarów to zdecydowanie za mało. – „Uważam, że powinniśmy mówić raczej o 10 albo nawet 20 miliardach dolarów” – podkreślał wówczas. 

MrBeast

Jaki król? Przecież są kanały z większą liczbą subskrybentów… 

Kanał SET India ma 146 milionów subskrybentów, Cocomelon - Nursery Rhymes – o milion więcej, a indyjskie T-Series – aż 229 milionów. Wszystko to jednak kanały marek, w związku z czym nie liczą się w rankingu najpopularniejszych twórców. Dlatego właśnie to MrBeast zajmuje miejsce pierwsze, a PewDiePie – drugie. Kto plasuje się na kolejnych?

Like Nastya stoi na najniższym stopniu podium z wynikiem 102 milionów subskrybentów, a pierwszą dziesiątkę uzupełniają głównie (choć nie tylko) muzycy: Vlad and Niki (89,5 mln), Blackppink (82,9 mln), BANGTANTV (71,6 mln), Justin Bieber (70,5 mln), Dude Perfect (58,4 mln), Marshmello (56 mln) i Eminem (54,1 mln). 

A kto ma najwięcej subskrybentów na YouTube w Polsce?

Nawet tym najpopularniejszym twórcom w Polsce daleko jest do wspomnianych wyżej wyników. Nie może to jednak dziwić – choćby ze względu na (ograniczający zasięgi) polski język. Osiągane przez topowe kanały wyniki i tak mogą jednak robić wrażenie. 

Królem polskiego YouTube’a jest Blowek, mający 4,87 miliona subkrybentów. Na kolejnych miejscach plasują się: Friz (4,71 mln), reZigiusz (4,48 mln), Stuu (4,26 mln) i SA Wardega (3,6 mln). 

Źródło: Dexerto, NDTV, YouTube, informacja własna

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BombaX
  16
  Po co promujecie pato ?
  • avatar
   Warmonger
   8
   Ale tak konkretnie to czym on się zajmuje?
   • avatar
    piomiq
    8
    Ten nius to jakaś pudelkowa sensacja. Nic nie wnosi, a promuje tylko miałkie treści.

    Żadnego z tych jutuberów nie kojarzę. Może ze względu na tematykę, która oni promują. Podejrzewam, ze to jakaś tania rozrywka, nic głębszego, nic z edukacji czy nauki. Nie trzeba być odkrywczym, aby dojść do wniosku że sensacja zawsze wygra z "nudną" nauką.

    Także szkoda mi czasu, aby sprawdzać o czym wsponiani "twórcy" mówią, co pokazują i jak się promują.
    A mogę polecić kanały takie jak "Astrofaza", "Uwaga Naukowy Bełkot", "Nauka to lubię", "Kacper Pitala", "Radio Naukowe", "Copernicus", "Smartgasm", "Mówiąc Inaczej" (ciekawostki języku polskim), "Po cudzemu" ("ciekawostki, o których nie mówią na lekcjach angielskiego).
    • avatar
     SerwusX
     2
     Paru zagranicznych kojarzę, głównie z nazwy, za to Polski yt to jakaś kompletna czarna magia dla mnie.
     • avatar
      sn00p
      0
      Po raz pierwszy usłyszałem o nim w podkasacie The Joe Rogan Experience. Odcinek 1788. Chłopak ma wiele do powiedzenia. Dzięki JRE z pewnością podwoił liczbę fanów.
      • avatar
       AUTO6
       0
       Ciekawe czy gość najpierw się dorobił na yt i dopiero potem sporo tej kasy rozdawał i w związku z tym szybko zyskiwał na popularności czy już na starcie miał kupę kasy? Jeśli to drugie to nie wydaje się to już tak imponujący wyczyn.
       • avatar
        Szwejk
        0
        Tak sobie wszedłem na jego kanał z ciekawości, pierwsze słyszałem o gościu. Jednym słowem? Dno. PiDuPaj to jeszcze coś tam ogarnia ale te ziomuś to taki bardziej elokwentny angielskojęzyczny Sebix. Aż dziw że ma tylko 111 milionów subskrypcji XD