Telewizory

YouTube na TV poważnie się zmienia

przeczytasz w 1 min.

Ma być czytelniej i wygodniej, a youtube'owe propozycje mają być trafniejsze. Sprawdź sam.

YouTube TV 2014

Widzowie coraz częściej wyrażają negatywne opinie na temat tego, co oferuje im telewizja. Na szczęście jednak aż 36 proc. wszystkich odbiorników w Polsce jest wyposażonych w funkcjonalność Smart TV. Dzięki łączności z Internetem na ekranach telewizorów wyświetlane mogą być treści z różnych serwisów, w tym z tego najpopularniejszego, bo też mogącego się pochwalić największą bazą materiałów – YouTube. Firma Google zapowiedziała, że już wkrótce aplikacja tej platformy na telewizorach Smart TV i urządzeniach set-top box doczeka się niemałego liftingu.

Według opublikowanych za pośrednictwem oficjalnego bloga informacji, telewizyjna platforma YouTube zostanie przebudowana w taki sposób, by bardziej przypominać interfejs znany z urządzeń mobilnych z systemem iOS lub Android. Głównym celem jest połączenie największych zalet desktopowej i mobilnej wersji i dostosowanie ich do dużego wyświetlacza naszych telewizorów.

Najważniejsze w odświeżonym YouTube na TV będą oczywiście trzy elementy – listy odtwarzania, nasze subskrypcje oraz sekcja „co obejrzeć”. Szczególnie na tej ostatniej postanowili skoncentrować się programiści – polecane materiały mają teraz lepiej odpowiadać naszym preferencjom. Poniżej możecie zobaczyć materiał wideo poświęcone tym właśnie zmianom:

Jako że nowy interfejs został stworzony przy użyciu HTML5, każdy zainteresowany może sprawdzić jego działanie nawet na pececie z poziomu przeglądarki – YouTube TV.

Źródło: DigitalTrends, YouTube

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yendrek
  5
  Obecna aplikacja youtuba na Samsunga SmartTV to klęska na wszystkich frontach:
  - wyszukiwanie zwraca kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt wyników, podczas gdy przeglądarka na PC zwraca ich setki czy tysiące ( i nie mówię tu o tekście "znaleziono wyników:..." bo tu są setki tysięcy i miliony),
  - ściny filmów są na porządku dziennym, przy tv z 2012 r. i podłączeniu kablem do netu 30Mbit,
  - wyjście z odtwarzania materiału zawiesza aplikację (nie tv) na kilkanaście sekund do minuty - totalna porażka przy przeglądaniu klipów muzycznych.

  Ta wersja na html2 zlinkowana w artykule jako "YouTube TV" to też jakiś... wstępnie powiedzmy... dziwny wynalazek. Wyszukiwanie frazy "king arthur" daje w przeglądarce na www "około 466 000 wyników" a tu... 3. Rozumiem że starają się "lepiej dopasować wyniki wyszukiwania" ale do k.... nędzy to ja chcę decydować co oglądam a czego nie. W przypadku takiej manipulacji wynikami wyszukiwania stwierdzenie "przegięcie" nijak nie ma się do rzeczywistości.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Trzeba nowy tv kupić ;c
   • avatar
    Hedrox
    0
    Mam YT na Samsung Smart TV i muszę przyznać, że uporczywe błędy to wcale nie rzadkość. Powtarzają się ciągle te same, najczęściej totalna zwiecha i restart TV, czasem też pojawia freeze ekranu przy czym dźwięk leci dalej. Pominę okazjonalne poważniejsze problemy z YT które uniemożliwiały kompletnie korzystanie z aplikacji. Fajnie by było jakby ktoś coś z tym zrobił.
    • avatar
     COD418
     0
     Kupujecie samsunga i potem narzekacie. U mnie na tv sony internet jak i yt chodzi jak rakieta zero zcin zawieszek czy desynchronizacji obrazu z dźwiękiem. A i os nie dostaje żadnych zamuleń. Ślicznie animowane menu chome z wyglądu podobne do os'a z ps4 chodzi płynniej niż na tablecie.
     • avatar
      slammer
      0
      Ściny i inne błędy to głównie zasługa gównianych przeglądarek w telewizorach, Google nie jest tutaj winny. Niestety ale te "aplikacje" na TV to nic innego jak strony internetowe bez interfejsu przeglądarki. Sami możecie sprawdzić jak działa telewizorowy YouTube wchodząc z komputera na youtube.com/tv

      Mam telewizor Samsunga z 2013 roku (seria F6500) i YouTube działa bardzo dobrze.