Internet

Zmiany w Gmailu ułatwią obsługę poczty

przeczytasz w 2 min.

Wraz z uruchomieniem portalu społecznościowego Google+, firma z Mountain View postanowiła nieco odświeżyć swoje dotychczasowe usługi. Na pierwszy ogień poszły zmiany w nazewnictwie. Picassa ma w niedalekiej przyszłości zostać przemianowana na Google Photos, natomiast Blogger będzie się nazywać Google Blogs.

Kolejną zmianą było zamknięcie przed kilkoma dniami Google Labs, a teraz przyszły zmiany dotyczące Gmaila. Nie jest ich zbyt wiele i nie są na pewno rewolucyjne, ale z pewnością uproszczą obcowanie z Gmailem. Poniżej krótki opis nowości w poczcie Google.

Gmail logo

Wiele rozmów naraz z Gmaila
Pierwsza zmiana dotyczy rozmów przez Gmaila. Teraz możliwe będzie wykonywanie kilku połączeń naraz, zarówno wychodzących jak i przychodzących, z możliwością zawieszania jednej rozmowy na czas trwania innej.

Podgląd plików ZIP i RAR
To bodajże największa i najbardziej znacząca zmiana wśród wszystkich dzisiejszych aktualizacji. Od dziś możliwy jest podgląd plików w archiwach ZIP i RAR bez konieczności ich pobierania. Ponadto możliwe jest pobieranie poszczególnych plików z archiwów bądź automatyczne zapisywanie ich do Google Docs.

Nowa skrzynka odbiorcza
Nad listą wiadomości znajduje się nowy pasek odpowiedzialny za różne sposoby sortowania przychodzących do na maili. Opcje są już raczej znane użytkownikom Gmaila. Mamy tutaj układ: Klasyczny, Najpierw ważne, Najpierw nieprzeczytane, Najpierw oznaczone gwiazdką oraz Priorytety. Po wybraniu jednego z odpowiadających nam trybów pasek można zamknąć.
 

Nowa skrzynka odbiorcza Gmaila


Więcej informacji o nadawcy

Gmail wyświetlać będzie od teraz automatycznie pełny adres nadawcy wiadomości, jeśli nie znajduje się on w naszej liście kontaktów. Ponadto wyświetlane będą dane dotyczące czasu wysłania listu przez nadawcę. Wszystko po to by zmniejszyć ilość phishingu.

Zmiany dotknęły również Google Docs. Od teraz możliwe jest udostępnianie plików przez Google Docs przez telefon z systemem Android. Dostępna jest również nowa lista skrótów klawiaturowych, która dostępna jest pod tym adresem. Wystarczy wcisnąć „Ctrl + ...” w miejsce kropek oczywiście odpowiedni klawisz.


Więcej o Gmail:

Źródło: PCWorld

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Coś tych zmian jest niewiele.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Te zmiany zostaly juz wprowadzone czy dopiero zostana? Cos to podgladanie rar'ow slabo dziala. dostaje komunikat "Sorry, we are unable to retrieve the document for viewing or you don't have permission to view the document."
   • avatar
    mgkiler
    0
    GMail ma kilka glupich cech.
    Np jak wyslemy komus na gmaila list z zalacznikiem z exekiem, czy zipem zawierajacym exek to list nie dojdzie. Nie trafi do spamu. Nawet powiadomienia nie dostaniemy ze nie doszedl. Poprostu google kasuje takie listy...
    Masakra.
    Trzeba pakowac 7zipem, albo zmieniac nazwe rozszerzenia...
    • avatar
     Lord_NeReVaR
     0
     Ja mam tylko nadzieje ze nie połączą Gmaila z Google+, i nadal będzie podział serwis społecznościowy - mail a nie mix wszystkiego.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Zmiany są super.Oby takich wiecej.Ja rowniez mam nadzieje że Gmail wciaz bedzie tylko pocztą odrębną od Google +