Procesory

Pierwsze wyniki testów układu Apple M2 Max. Czy szykuje się rewolucja?

przeczytasz w 2 min.

W sieci pojawiły się wyniki testów benchmarkowych układu Apple M2 Max, który nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany. Jest też kilka szczegółów na temat jego specyfikacji technicznej.

Układ Apple M2 Max

Rezultaty, o których mowa odnaleziono w bazie wyników testu Geekbench 5. Jako pierwszy na Twitterze opublikował je użytkownik o pseudonimie ShrimpApplePro, który znany jest z udostępniania doniesień na temat przyszłych urządzeń marki Apple. Warto jednak dodać, że wpis nadal dostępny jest w bazie Geekbench 5 i przynajmniej na pierwszy rzut oka nie ma podstaw do podważania jego wiarygodności.

Platformą testową dla układu M2 Max jest tajemniczy komputer, którego identyfikator to „Mac14,6”. W podobny sposób oznaczane są inne modele Maców - identyfikator 13-calowego MacBook Pro z 2022 roku to „Mac14,7”.

apple m2 max testy

Maszyna, na której przetestowano 12-rdzeniowy układ M2 Max wyposażona jest w 96 GB pamięci RAM, a zainstalowano na niej system operacyjny macOS Ventura w wersji 13.2, która nie weszła jeszcze nawet w fazę testów deweloperskich.

apple m2 max specyfikacja

Wydajność Apple M2 Max

W teście jednordzeniowym układ M2 Max uzyskał 1853 punktów, a w przypadku wielu rdzeni wynik wyniósł w 13855 punktów. Dla porównania, układ M1 Max w Macu Studio uzyskał odpowiednio 1755 oraz 12333 punktów. Oznacza to, że wzrost wydajności nie będzie znaczący. Taktowanie nowego układu to 3,54 GHz.

apple m2 max wydajność

Warto dodać, że topowe procesory konkurencji to zdecydowanie inna liga. Intel Core i9-13900K osiąga 2226 i 24269 punktów, a w przypadku AMD Ryzen 9 7950X  wyniki wynoszą 2192 i 22933 punktów. Prawdopodobne jest jednak, że oficjalne średnie rezultaty osiągane przez M2 Max będą nieco lepsze od tych, które prezentowane są wyżej, ale na pewno nie dorównają konkurencji. Wynikać to może z faktu, że zarówno wykorzystany sprzęt jak i oprogramowanie znajdują się w fazie testów, więc całość może nie być jeszcze zoptymalizowana.

M2 Max - jakie komputery?

Najbardziej prawdopodobne jest, że układy M2 serii Pro oraz Max stosowane będą w nowych 14-calowych i 16-calowych MacBookach, a także w kolejnej generacji Maca Studio. Pierwsze dwa mają pojawić się na początku roku, a trzeci z wymienionych nieco później.

Źródło: MacRumors, obrazy w tekście: Geekbench

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Okonio
  5
  Przypomina się, jak apple twierdziło, że ich gpu z m1 będzie lepsze od rtx3090. W teście wyszło, co wyszło. Dostali takie bęcki, że pozostaje parsknąć śmiechem. Nvidia okazała się wielokrotnie (sic!) wydajniejsza. I po co było podskakiwać?
  • avatar
   royal90
   1
   czyli co, w urządzeniach mobilnych zjedzie konkurencje bo inni co najwyżej 1200 i 9000 punktów mają, a w stacjonarkach to tam kiedyś może dogonią cywilne procki, nie mówiąc o pro.
   • avatar
    bolek
    1
    ja prdl jaki clickbait, przecież te wyniki są zupełnie zwyczaje a nie "rewolucja". Lapki z prockami hx maja takie same lub lepsze wyniki w geekbenchu. Stary air ma 1700 w single i to była rewolucja jeśli dodać brak wiatraka, wysokie wynik w multi to tylko kwesta ilości rdzeni