Gigabyte: nowe radiatory z blokami wodnymi dla płyt głównych pod procesory Intel Haswell

Gigabyte ujawnił projekty nowych radiatorów sekcji zasilania, które znajdą zastosowanie w płytach głównych pod procesory Intel Haswell

Paweł Maziarz
Gigabyte GA-Z87X-OC płyta główna zapowiedź

Podczas targów CeBIT 2013 i IDF Pekin 2013 firma Gigabyte zaprezentowała swoje płyty główne pod nadchodzące procesory Intel Haswell. Konstrukcje te zostały jednak pozbawione radiatora, co mogło sugerować zastosowanie... czegoś specjalnego.

Spekulacje te zostały potwierdzone przez samego producenta, który niedawno ujawnił projekty swoich nowych układów chłodzenia.

Na obecną chwilę wiadomo, że firma Gigabyte planuje trzy specjalne radiatory na sekcję zasilania dla swoich nowych płyt głównych. Pierwszy z nich składa się z dwóch części, które połączono niklowaną rurką cieplną. Nieoficjalnie mówi się, że znajdzie on zastosowanie w modelach dla overclockerów (np. GA-Z87X-OC).

Gigabyte płyta główna chłodzenie sekcji zasilania zdjęcie

Dwie kolejne konstrukcje są już znacznie masywniejsze. Inżynierowie zastosowali tutaj rozbudowany radiator ze zintegrowanym blokiem wodnym oraz niewielki wentylator – podobne rozwiązanie mogliśmy spotkać w modelu ASRock Z77 OC Formula.

Pomarańczowa wersja najprawdopodobniej znajdzie zastosowanie w modelach do ekstremalnego podkręcania, natomiast zielona w wersjach dla graczy.

Gigabyte płyta główna chłodzenie sekcji zasilania zdjęcie
Gigabyte płyta główna chłodzenie sekcji zasilania zdjęcie

Przy okazji producent chwali się, że nowe płyty główne zostaną wyposażone w nowe kondensatory w czarnej obudowie, natomiast wersja gamingowe dodatkowo w układ dźwiękowy Creative Sound Core 3D i pozłacane złącza na tylnym panelu.

Gigabyte płyta główna sekcja zasilania kondensatory zdjęcie

Płyty główne z podstawką LGA 1150 i chipsetami Intel z serii 8, podobnie jak procesory Haswell, powinny zadebiutować zaraz na początku czerwca.

Gigabyte płyta główna Creative Sound Core 3D układ dźwiękowy zdjęcie
Gigabyte płyta główna złącza tylny panel zdjęcie

Źródło: profil Gigabyte na portalu Facebook, Gigabyte Daily

Wybrane dla Ciebie
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI!