Specjalny adapter, przygotowywany w japońskim fabrykach korporacji, już wkrótce miałby pozwolić nam na uruchomienie ukochanych przebojów sprzed kilku lat bez konieczności posiadania troszeczkę przestarzałej już Playstation 2.
Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób będzie dystrybuowany wspomniany adapter, oraz jakie dokładnie mają być zasady jego działania. Na obrazkach będących "wyciekiem" możemy zaobserwować jedynie, że urządzenie posiada własne komponenty - procesor, kartę dźwiękową, graficzną oraz czytnik DVD.
Kilka lat po premierze Playstation 3 starsza wersja konsoli przestała stanowić dla Sony konkurencję. Producenci sukcesywnie wycofywali się z tworzenia gier na PS2 i teraz koncern śmiało może sobie w końcu pozwolić na taki zabieg.
Źródło: Siliconera