Nowe radeony w drugiej połowie 2010?

Po sukcesie, jaki odniosły karty graficzne z rodziny Evergreen, AMD nie spoczęło na laurach i w drugiej połowie tego roku planuje zaprezentować nową generację urządzeń.

Już w październiku można było znaleźć pogłoski dotyczące nowych kart graficznych. Na razie nie wiadomo jednak czy będziemy mieć do czynienia z całkiem nową architekturą czy tylko z odświeżoną wersją Evergreen.

Według wcześniejszych doniesień nowe karty będą należeć do rodziny Hecatoncheires i zostaną wykonywane w procesie technologicznym 32nm lub 28nm. TSMC niedawno ogłosiło, że będzie w stanie produkować układy w 28nm już w czwartym kwartale 2010, choć ostatnie problemy z 40nm mogą oznaczać, że na początku możemy być świadkami bardzo niskiego uzysku układów 32/28 nm.

Image

Prawdopodobnie AMD szykuje coś co mogło by stanąć do konfrontacji z kartami zbudowanymi o układ Fermi, ale jak na razie nie można powiedzieć nic więcej na ten temat . Możemy być jednak pewni, że AMD po wielkim sukcesie Radeonów  z serii HD5000 nie odpuści łatwo i wprowadzi do sprzedaży produkt, który będzie mógł konkurować z nowym produktem NVIDII.

Źródło:  nordichardware.com

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE